Máte rádi RPG? Samozřejmě, že ano; jinak byste totiž nechodili na mfantasy.cz, ale spíš třeba na mimibazar, Svět úspěšných nebo na facebook Břicháče Toma. A teď: co na nich máte nejradši? Dlouhé, epické výpravy? Souboje s hlavními záporáky? Detektivní zápletky?

Ne. Vsadím se, že více než půlka z vás to vybalí natvrdo: Tvorba postavy. Protože co je lepší než zrodit budoucího krále Říše a starat se o něj v době, kdy má ještě sedmnáct, vousy holí prásknutím dveří, v souboji si podá tak možná nepříliš vzteklého teriéra a jeho milostné úspěchy se dají spočítat na prstech bezrukého?

Toho si všimli i designéři z Thunderworks Games a vytvořili pro nás lákavou pecku Roll Player (v české verzi jako Hrdina v kostce). V ní se stane nejlepším hrdinou ten, kdo bude… nejlepším hrdinou? Ok, zní to trochu bizarně, ale při detailnějším pohledu jistě uznáte, že hra má co nabídnout.

Ve své cestě za slávou musíte vašemu hrdinovi nadefinovat co nejlepší atributy, naučit jej dovednosti, které se mu budou hodit v tvrdém světě tam venku, a sehnat mu co nejkvalitnější vybavení. To vše provádíte pomocí kostek. Stejně jako třeba v Malých velkých galaxiích či nedávno vydaném Pulsaru, i zde půjde o dice management. Vítězné body získáváte třeba za požadované atributy (pokud budete válečníkovu sílu krmit malými kostkami, moc bodů vám nepřinese), za k sobě ladící vybavení (diablovské sety forever!), některé schopnosti a podobně. Vaše dovednosti vám umožňují mezi sebou kostky měnit, zvyšovat jejich hodnotu, přehazovat je a dělat všechno pro to, aby vaši dílnu opustila budoucí legenda!

Kromě originálního konceptu se můžete těšit také na vymazlenou grafiku. Ačkoliv jde o dítě Kickstarteru, figurky pro změnu nečekejte, jen karty – ale všechny vypadají moc hezky a my se nemůžeme dočkat, až na nich začneme kostkami zaznačovat atributy.

V češtině hru připravuje vydavatelství REXhry, mezi jehož poslední novinky patří třeba tematicky podobní Hrdinové bez záruky nebo vikinské euro Nájezdníci ze severu. Máme se tak na co těšit!