Vydavatelství Blackfire nedávno oznámilo lokalizaci dvou rozšíření – jednak pro nedávno vyšlého Fallouta, jednak pro starší Hru o trůny. Pojďme se podívat, co se na nás chystá.

Mother of Dragons, tak se jmenuje expanze do GoT a už název napovídá, kdo se sbalí a se svými loděmi přijede k pobřeží Westerosu. K již tak dost obří mapě světadílu dostanete další hrací plán, jenž znázorňuje svobodná města Essosu. Daenerys a její armáda začíná v Pentosu, ale na rozdíl od seriálu nebude nejspíš čekat na invazi domů tak dlouho. Zatímco se lordi západu hašteří o každý metr, agenti Matky draků už pracují. Jejím cílem tak není získávat pevnosti a hrady, které stejně vypálí draci. V momentu, kdy jí bude loajálních sedm teritorií, vyhrávají Targaryeni hru.

Co se draků týče, dcera Šíleného krále má hned tři, které už všichni dobře známe. Počítají se jako obyčejná jednotka, ale létají, takže můžou klidně vypálit Zimohrad, zatímco se Stark přetahuje o střed mapy. A hlavně – rostou. Zezačátku, kdy nejsou o moc vzteklejší než dobrman, mají sílu jedna, ale stanou se z nich obrovitá monstra se silou pět!

Překvapením je pro mě přidání dalšího rodu, tedy Arrynů. Do hry dále přibude systém vazalů. Ten umožní hrát efektivně v méně hráčích a zbylé rody používat jako neutrální síly, jež se přikloní k tomu úspěšnějšímu. Pokud budete šikovní, můžete s nimi vytahovat horké kaštany z ohně a vyhrávat bez ztráty jediného člena vašeho rodu. Vazalům přísluší nové karty hrdinů, na kterých najdete pavouka Varyse, vraha Jaquena či třeba žoldnéře Bronna. Můžete splnit jehosen a dát mu konečně onen tolikrát omílaný „foookin´ castle“!

A konečně – o slovo se hlásí další organizace, Železná banka z Braavosu. Potřebujete sehnat vojáky, zásoby či třeba nějakého toho Muže bez tváře? S důvěrou se na ni obraťte; ráda vám výměnou za část vašich dobyvatelských úspěchů pomůže.

Matka draků vypadá přenádherně nejen v seriálu, ale také v této expanzi, která bude pro fanoušky původní hry vítaným, obsahově bohatým zpestřením. Pojďme se ale přesunout někam úplně jinam – do Nové Kalifornie, země nádherného, zeleně svítícího oceánu a slunce svítícího tak, že nepotřebujete ani oči, abyste na ně viděli.

New California je expanzí pro Fallout, která nás přesune na slunný jih. Kromě známých lokací (The Hole, Katedrála) navštívíte ještě dalších 10 nových hexů. Do akce se můžete pustit s pěti charaktery, například s rangerem NCR, odpadlíkem Enklávy, zátkami cinkajícím obchodníkem či dokonce Mr. Handym (taky vzpomínáte na souboj s ním pěkně na férovku se vzduchovkou?).

 

Výzvu budou představovat dva nové scénáře, ve kterých odhalíte tajemství Bratrstva oceli a dokonce navštívíte Arroyo. Vypadá to, že se expanze vrací pěkně ke kořenům, což by mnoho hráčů ocenilo. Silná stránka hry, příběhy, se také dočkají evoluce a nyní mají být ještě mnohem propletenější a variabilnější než kdy předtím. Posílit silné místo? Za mě paráda! I když jsem také zvědavý, zda spolu s novinkami přijdou také nějaké úpravy pravidel. Když ne, poradíme si sami. Však to znáte.