Tentokrát se Marvel trefil přímo do sezóny! Mravenci a vosy, nejméně oblíbení zástupci hmyzí říše, jsou v létě postrachem snad každého druhého člověka. Co když se z nich však stanou superhrdinové? Ant-man i Wasp jsou klasickými komiksovými hrdiny a oba se zrodili v šedesátých letech. Dvojice se stala zakládajícími členy Avengers.
Film Ant-man a Wasp, jehož režie se ujal Peyton Reed, vstupuje do kin už v prvním červencovém týdnu. Novou akční dvojicí jsou zlodějíček Lang a Hope van Dyneová, dcera obou původních superhrdinů a Pevnost vás na film připraví podrobným článkem o téhle hmyzí superdvojici.


Je libo na léto pořádnou duchařinu? Skutečně povedený horor je vzácnost. Béčkových lekaček je víc než hub po dešti a Ghost Stories naštěstí do této kategorie nepatří. Má totiž to, co většině hororů chybí: zajímavou zápletku s nečekaným koncem.
Na paškál si Pevnost ve filmových recenzích vzala i samostatný film z universa Hvězdných válek. Han Solo se v kinech objevil minulý měsíc a v článku se dočtete, jak film ocenili redaktoři Pevnosti.
Co se Hry o trůny týče, zažívají fanoušci letos hned dvojí zklamání. Seriál se na obrazovky naštěstí vrátí příští rok a kniha Vichry zimy? Inu, kdo ví. Aby vám Pevnost vyplnila chvíli mezi čekáním, připravila si shrnutí toho, co zatím víme o budoucnosti Západozemí, i toho, co možná jenom tušíme. Rozhodně si článek nenechejte ujít a pozor na nenápadné spoilery!


Hledáte tipy na letní čtení?  Román Zima v Thonnierice Vladimíra Šlechty vás znovu zavede do Krvavého pohraničí. Pokud jste čekali, že Kukaččí mláďata budou závěrečným dílem série, nenechte si ujít rozhovor s autorem, ve kterém se nejen dozvíte, co ho k návratu do Pohraničí přivedlo, ale i jak moc se poslední kniha liší od těch ostatních.
Steampunk konečně brázdí literární vody české kotliny. Nechte se nalákat na třetí díl Pelyňku Daniela Tučky nebo první díl série Draconis Memoria, Oheň probuzení, úspěšného skotského autora Anthonyho Ryana.
Ani čtenáři klasické sci-fi nebo fantasy nepřijdou zkrátka. Izraelský autor Lavie Tidhar vyniká neotřelými nápady a nebrání se z Adolfa Hitlera učinit detektiva nebo z Usámy bin Ládina spisovatele brakové literatury. Centrální stanice je urban fantasy z podzemí Tel Avivu, kde žije směsice lidí ze všech koutů světa a vesmíru.
Klasická fantasy se ke slovu dostane v knize Stín věcí ztracených Jamese Islingtona, kterou vydává nakladatelství HOST. Islington vychází z tradičních vzorců klasické fanatsy a nechává se inspirovat autory jako jsou Patrick Rothfuss nebo Robert Jordan, ale rozhodně od nich neopisuje. Jestli se kniha ovšem povedla, se dozvíte jak jinak než v článku.


Knihovny, to je vášeň každého správného knihomola. Jaké je to být agentem neviditelné knihovny a chránit vzácné knihy? Irena Wintersová, profesionální špionka, která sbírá důležitá beletristická díla ze všech časových období a různých paralelních realit, má odpověď! Britská spisovatelka Genevieve Cogmanová pokračuje románem Hořící stránka v dobrodružství kolem neviditelné knihovny. Pokud je pro vás série nová, nechte se Pevností vtáhnout do magického světa knih. Autorka se v rozhovoru svěřila, čím jsou pro ni knihy anebo proč v jejich knihách vystupují draci.

V historickém okénku se Pevnost zaměří na středověké paradoxy. Zvířata před soudem nebyla v tehdejší společnosti nic neobvyklého. Na hranici skončily krysy, kobylky, krávy i prasata. Pevnost vás podrobně provede bizarní středověkou justicí a přidá, jako obvykle, i pár perliček navíc!

Pohodlně se usaďte, namíchejte si drink a nechte se vtáhnout do fantastických světů!