Konec měsíce… ále, však vy už to znáte. Je tu naše pravidelné okénko do světa crowdfundingu. Co zajímavého se urodilo ve světě, ve kterém jsou lidé ochotni dát za nálož plastu 250 dolarů (viz preview)?

Je 11. století, Kyjevská Rus se nachází ve stavu bezvládí, mocný vládce Vladimír I. se totiž jednoho rána roku 1015 tak nějak neprobudil. Jeho potomci se sváří o nástupnictví, ale lid potřebuje vládce hned, takže je na vás, abyste národ přesvědčili, že vy jste důstojným nástupcem. V eurohře Rurik: Dawn of Kiev se vrhnete do budování říše, při kterém uplatníte svoje schopnosti v euroherních disciplínách ovládání území, pohyb po území, správa surovin a dražba. Tvůrci se snažili přidat do hry inovativní prvek a právě posledně jmenovaná dražba, resp. její modifikovaná verze, by jej měla poskytnout. Ve hře jsou totiž různě silní meeplové (podobně jako v Pustině), které posíláte na akční políčka. Čím silnější je váš meeple (můžete ho ještě posílit penězi), tím lepší variantu dané akce provedete. Ale pozor, akce se vyhodnocují od těch nejslabších, což by mělo hře dodat velkou porci taktičnosti. Kromě toho boduje i velmi povedeným vizuálem, cena 69 dolarů (cca 1 500 Kč) odpovídá velké eurohře, kampaň končí již zítra. Pokud váháte, vězte, že ve hře je postava jménem Mstislav, no to přece musíte mít!

Oblíbená deckbuildingovka Thunderstone Quest se vrací na místo činu! Nová nálož obsahu s názvem Back to the Dungeon potěší všechny příznivce této fantasy karetky. Za 50 dolarů (cca 1 100 Kč) se dočkají nového questu (Quest 6: What Lies Beneath) s více než dvěma stovkami nových karet a dílků dungeonu a nového módu Barricades mode pro kooperativní i solo hraní (mód navíc rozšiřuje počet hráčů na 1–6 oproti původním 2–4). Pokud chcete do světa Thunderstone vstoupit poprvé, připravte si 150 dolarů (cca 3 300 Kč), za které dostanete kompletní základní hru i aktuální nový obsah a spousty stretch goals. Kampaň poběží ještě více než dva týdny, už teď ale tvůrci vybrali hodně přes půl milionu dolarů.

Trogdor je drak jako žádný jiný. Má namakanou pravačku a nejvíc ze všeho ho těší, když může terorizovat vesničany svým ohnivým dechem. V ulítlé hře Trogdor!! The Board Game se ale nebudete snažit před drakem někoho či něco bránit, naopak, v rolích jeho stoupenců mu budete umetat cestičku při jeho žhářském tažení. Budete se vyhýbat rytířům a lukostřelcům, kteří mu usilují o krk, vypalovat krajinu i vesnice a to vše spojenými silami dvou až šesti hráčů, jedná se totiž o kooperativku. Figurka draka se pohybuje po krajině tvořené destičkami, které postupně podle pohybu draka otáčíte na jejich spálenou stranu. Kromě draka a destiček se v krabici objeví ještě další meeplové (rolníci, rytíř, lukostřelec,…), všechny komponenty spojuje vtipně pojatý a odlehčený vizuální styl. Celá tahle sranda přijde na 40 dolarů (necelých 900 Kč), což zní přijatelně. Kampaň poběží ještě dva týdny.

Abych vás v létě nepřetěžoval, tři podrobněji popsané tipy tentokrát budou stačit. Telegraficky ale zmíním ještě pár dalších kousků, za které by se daly utratit peníze. Takže popořadě, tady jsou: Restart zombie survivalu s názvem Run Fight or Die: Reloaded od autora Temného znamení a Arkham Horroru, asymetrická týmovka s kostkami a špionskou tematikou Sabotage, tvorba vlastního hrdiny Call to Adventure s krásným vizuálem a zasazením do fantasy světa a nakonec nový obsah SiegeMode do karetky SiegeStorm, kterou u nás brzy vydá Albi.

_

Tak to je pro červenec vše. Vybrali jste si? Přispěli jste na něco? Podělte se s námi v komentářích na Facebooku!