Pokud jste milovníky logického myšlení a abstraktních her, přichází událost, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít – první Mistrovství ve hře Hypergrid! Kvalifikační turnaje jak v Česku, tak na Slovensku jsou již v plném proudu. Šanci změřit své síly s dalšími hráči a kvalifikovat se máte na jednom z následujících míst:

2. června – Bánská Bystrica (iHRYsko)

9. června – Bratislava (iHRYsko)

30. června – Ústřední městská knihovna v Praze

30. června – Městská knihovna v Brně

1. července – Praha (Bohemia Boards & Brews) – pro anglicky mluvící hráče

7. července – Žilina

13. července – Pardubice

Z kvalifikace postupují vždy 2 nejlepší hráči. Poslední šanci kvalifikovat se mají hráči na mezinárodním festivalu šachu a her Czech Open 2018 13. července v Pardubicích. Mistrovství republiky pak proběhne v rámci Czech Open 14. července. Hrát se bude o ceny v celkové hodnotě 20 000 Kč od vydavatelství Blackfire.

Hypergrid, neboli „vícerozměrné piškvorky na steroidech“, jak je hra označována, je abstraktní, čistě logická hra pro dva hráče, která má jen pár jednoduchých pravidel. Takže pokud jste zatím neměli možnost si ji zahrát, směle do toho (stále máte šanci zaválet)! Zvládne to opravdu každý, Hypergrid je hra vhodná i pro děti od 7 let a věková účast na turnaji není omezená (důkazem může být malý Pavlíček Chvaatil, který na cestě k vítězství suverénně porazil své starší soupeře na loňském Brnohraní).