Nejenom titánským soubojům se Pevnost bude věnovat v červnovém tématu. God of War spojuje akci, původní antickou mytologii a zase akci. Hned po svém vydání si God of War získal srdce fanoušků i kritiků. Vydejte se s Pevností ve stopách spartského hrdiny Kratose z antického Řecka na drsný Sever a zjistěte vše o jeho původu i nelehké úloze rodičovství.

Dinosauři, stěžejní zájem nejedné mladé generace. Jurský park se v devadesátých letech stal naprostou senzací a není divu, že spustil naprostou dinosauří mánii ještě několik let po prvním dílu. Že dinosauři v povědomí mladé i starší generace skutečně nevymřeli dokazuje nový snímek Jurský svět: Zánik říše, který se do kin dostane koncem června. Protože je Pevnost jako vždy precizní, nepřinese jenom zběžnou recenzi nového snímku, ale podrobně vás provede Jurským parkem od počátků jeho vzniku až do současného zpracování. Dozvíte se kdo za ideou Jurského parku vlastně stál, které superještěrky se ve snímcích objevily nebo jak tvůrci vědí, jak který dinosaurus řval.

Na jaké seriálové novinky v červnu rozhodně nezapomenout? Druhé série většinou pokulhávají za těmi prvními, ale to se naštěstí netýká dystopického seriálu Příběh služebnice. První řada jednoho z nejdepresivnějších seriálů v dějinách natočeného na motivy stejnojmenné knihy Margaret Atwoodové skončila tam, kde kniha a tvůrci druhé série měli o něco složitější úkol udržet si kvalitu i nadále. Co na vás v seriálu čeká, se dozvíte v článku.

I v literárním světě je stále co sklízet. Amish Tripathi je autorem indické fantasy o bohu Šivovi, která se okamžitě stala bestsellerem. Nesmrtelní z Meluhy jsou prvním dílem série a Pevnost proto vyzpovídala samotného autora! V obsáhlém rozhovoru se mimo jiné dozvíte, do kolika jazyků byla trilogie přeložena nebo že pandita nemá nic společného ani s pandou nebo banditou.

S Pevností se vydáte mezi Hladovou smečku Martina Sládka, přečtete si recenzi na bizarní, přesto povedenou novelu Strašidelná vagina. V knižním tipu se zase objeví horor Trajekt Matse Strandberga z nakladatelství HOST.

Příhraničí, to je zmrzlý svět na pokraji dimenzí spisovatele Pavla Korněva. Ať už jste o této knižní sérii slyšeli nebo ne, Pevnost si připravila podrobný článek napříč tímto literárním počinem a dokonce zodpoví i otázku: Chystá se podle knižné série i série herní?

Zaujala vás kniha Marťan? Potřebujete si nutně přečíst podobný příběh? Pak vězte, že dobývání vesmíru je dřina a lidstvo zatím buduje vesmírnou základu Artemis kdesi na Měsíci. Jazz Bašarová, hrdinka příběhu, prožije na stanici nejednu horkou chvilku. Horší zážitky si užije u jen při návratu na zem. Andy Weir prokázal mimořádný talent vhánět svoje hrdiny přímo doprostřed nebezpečných situací a ani hrdinka knihy Artemis na tom nebude jinak. Nechte se navnadit na knihu!

Pro milovníky série Cizinka Pevnost přinesla článek o knižním spin-offu kterému kraluje lord John.  Pokud jste si oblíbila příběhy Jamieho a Claire, nechte se Pevností zlákat k dalším volným dobrodružstvím ze série Cizinka. Kromě klasického představení lorda Johna v článku Pevnost přidá navrch několik perliček ze spisovatelského života Diany Gabaldonové, tvůrkyně obou sérií. Jak vůbec vznikla první povídka o lordu Johnovi?

Kdo je Conan Destilátor? Amatérský exorcista, stařík v zálibě v tvrdém alkoholu pocházející odkudsi z Polska. Pevnost vám ukáže, že bojovník proti zlu nemusí být zrovna drsňák vybavený pevnou muskulaturou. Conan destilátor je senior s ušankou a vatovým kabátem vybavený kromě útočných granátů i zdravým selským rozumem. Pevnost vám představí nejenom tento fenomén z pera polského humoristy, ale hlavně se v rozhovoru s ním dozvíte, jaké plány se svým hrdinou zamýšlí do budoucna.

Kdopak je Barbarella? Holka z plakátů Káji Saudka? Sex- appealem sršící blondýna? Barbarella je hlavně a především hrdinka s dobrodružnou povahou. Za jejím vznikem stojí komiksový kreslíř Jean-Claude Forest a inspirací…no hádejte sami. V článku se kromě správného řešení dozvíte i mnohem víc z komiksového života rozkošné hrdinky.

V Historickém okénku se Pevnost zaměří na britskou dynastii Windsorů. Že je viktoriánská éra ve fantasy důležitá ví každý milovník steampunku. Pevnost vás vezme na výpravu po stopách nejenom královny Victorie. Dozvíte se, který britský panovník panoval (zatím) na trůnu nejdéle, ujasníte si příbuzenské hry o moc během první světové války i proč se Windsoři jmenují vlastně Windsoři.

Červnová Pevnost je ve znamení mrazivých fantasy i hororových sérií a pokud je vám stále ještě horko, pořiďte si Pevnost s přílohou audioknihy zombie hororu Všemi dary obdarovaná! 😉