Stejně jako každý rok, i letos se blíží populární festival Gamecon, pyšnící se přívlastkem „největší festival nepočítačových her“. Odehraje se v Pardubicích od 19. do 22. července a jeho hlavní náplní je samozřejmě hraní na tisíc způsobů.

 Jako téma letošního ročníku byl zvolen Western, takže se nebojte přijít ve stetsonu s kolty proklatě nízko (ideálně nefunkčními, jinak možná organizátory ani přes velkou míru autentičnosti příliš nepotěšíte). S tím souvisí i celofestivalová hra, ve které se stanete členem jedné ze tří frakcí a po celou dobu akce ji budete hrdě či naopak hanebně reprezentovat. Vítěznou frakci pak čeká odměna.

Naše čtenáře budou patrně nejvíce zajímat deskové hry, které si můžete volně zahrát v Deskoherně a na výběr jich bude dobrých několik stovek. Vstupné je dobrovolné (takže vás patrně vyjde levněji než večer v hospodě) a nezkušeným zájemcům vše vysvětlí zkušení hermani. Takový program bývá na festivalech folklorem, takže se pojďme podívat, co je zde „navíc“. K dispozici budou epické hry typu Blood Rage, Doom, Eldritch Horror, novinka Rising Sun (naše recenze brzy!) či naopak léty osvědčené Vysoké napětí. Soutěživí hráči můžou prověřit svoji udatnost v turnajích v řadě her – Krycí jména jsou už klasikou, ale třeba turnaj v RONE nebo v Dixitu je jistě lákavou záležitostí.

Nejen deskovkami je ale člověk živ. Těšit se můžete také na LARPy (zejména ty s hororovým nádechem), hraní RPG (výběr je letos skutečně pestrý a nechybí v něm třeba Hvězdné války či domácí Příběhy Impéria) nebo turnaj v Dračím doupěti. A co takhle pořádná, nelítostná válka? Wargames jsou také na programu a kromě populárního Warzone nebo Warhammeru se můžete také naučit, jak pěkně vybarvit figurky.

Samozřejmostí je bohatý doplňkový program. Kdo z nás by nechtěl umět bojovat s nožem v kovbojském stylu, pokusit se utéct z Escape Game, naučit se pár fíglů v boji na pěsti nebo si zahrát Jugger? A to ani nemluvím o přednáškách. Kreativce jistě zaujme workshop Deset rad pro začínající autory deskových her nebo Tvorba světa vzhůru nohama, kterou prezentuje autor Letopisů Vukogvazdské družiny Jan Kravčík.

Pardubicích bude zkrátka v červenci pořádně živo, takže neváhejte a rovnou se zaregistrujte na www.gamecon.cz. Koně už se vzpínají; dobrodružství čeká!