Terrinoth hledá šampiony! Fantasy svět, který již znáte z her jako Runewars, Descent nebo Battlelore zase jednou čelí zlu a je na vás, abyste je vypráskali, jak se sluší a patří. A potom mrkneme na zoubek i dalším novinkám nejen ze stáje FFG.

Tak tedy Heroes of Terrinoth. Tentokrát nečekejte stáda figurek, válčit se bude jen a jen pomocí karet. Vy a vaši až tři přátelé (víc jich introverti stejně nemají) se chopíte role jednoho z dvanácti udatných a v ryze kooperativní hře se vrhnete vstříc dungeonům, dobrodružstvím a krvavým rvačkám. V základní sadě nás čeká celkem osm úkolů od záchrany vesničanů po souboj s obřím monstrem. Nu, nejde vždycky o originalitu.

Bojovat se bude pomocí aktivačních karet rozdělených do 4 kategorií jako útok, léčení, průzkum a podobně. Každé povolání má tyto karty pochopitelně jiné. I když náhodou nemáte dobojováno, můžete proběhnout do další lokace a nechat nepřátele za sebou.

Celá hra dost vypadá jako Warhammer Quest, který nebyl vůbec špatný, i když kvůli rozchodu FFG s Games Workshopem zemřel příliš brzy (což je škoda, třeba mód intenzivní hra, to byla parádička!). Pokud jeho princip tvůrci ještě vyladí, bude se na co těšit.

Kromě toho přinášíme pár dalších novinek. Tou asi nejvýznamnější je konec LCG Android: Netrunner. Smutný příběh. Oficiální stanovisko říká konec licence, v kuloárech se šeptá, že hra nevydělává tolik, kolik by měla, jinak by se jistě šlo domluvit.

Všem klasickým, k expandování designovaným hrám (SW: Destiny, SW: Legion, Pán prstenů, Hra o trůny, Legends of The Five Rings a dalším) přibývají rozšíření častěji, než to stíháme monitorovat, ale jedno nás tentokrát zaujalo. Arkham Horror: LCG se v redakci těší čím dál větší oblibě a expanze The Deep Gate to jedině umocní. Kdo by se nechtěl doslova ponořit do jednoho z top Lovecraftových příběhů a navštívit Innsmouth, kde degenerovaní rybolidé souloží se svými příbuznými, koupají se u Ďáblova útesu a uctívají Velkého Cthulhu?

Jenže kdo chce expanze, musí je kupovat! Závěrem trochu odskočím od tématu a doporučím vám moc zajímavé video:

z dílny klučinů z Planety her, kteří vám na toto téma povykládají víc. Váš pes jíst nemusí; vaše deskoherní vášeň ano!