Tak jako již mnohokrát předtím, přichází teď na přelomu jara a léta brněnští pořadatelé z Planety her s jarní verzí velmi oblíbeného festivalu deskových her Brnohraní. Akce se odehraje již příští víkend a to od sobotního rána až do nedělního odpoledne, tedy 16. až 17. června. Místem konání je kohoutovické Legato na adrese Stamicova 7, takže pozor, abyste nedorazili do lužáneckého parku!

A na co se můžeme těšit? Aniž bych chtěl nosit dříví do lesa, je jasné, že musím zmínit spoustu deskovek, které zájemcům vysvětlí proškolení pomocníci z řad vášnivých hráčů či lidí, kteří se okolo her jakkoliv pohybují. Stačí tedy přijít a mít duši otevřenou novinkám, či doposud nevyzkoušeným starším kouskům. Turnaje tentokrát v plánu nejsou, pořadatelé si je nechávají na podzimní termín, takže půjde spíše jen o pohodové hraní.

Na akci dorazí velká české vydavatelství, pořadatelé zatím potvrdili domovské REXhry, dále MINDOK, Albi, Blackfire a Piatnik. Pokud se tedy do nějaké hry zakoukáte, určitě si ji budete moci rovnou odnést domů.

Aby byla akce něčím speciální a měli jste pocit, že jste za svých 40 Kč vstupného dostali něco extra, odehraje se na Jarním Brnohraní premiéra české verze očekávané převahovky Ethnos. K dispozici bude jedna kopie hry, takže hra nejspíše půjde z ruky do ruky jako horký brambor. Kromě Ethnosu si budete moci zahrát i čerstvou novinku Queendomino od MINDOKu, figurkovku Lords of Hellas od Albi a další nedávno vydané hry.

_

Víkendový program je tak jasný, doražte do brněnského Legata, nebudete litovat!