Společnost Czech Games Edition, kterou pilotuje nejznámější český designér Vlaada Chvátil, nespí a na letošní rok už oznámila pár novinek či spíše vylepšení. Tou největší je v našich očích rozšíření na populární Adrenalin zvané Adrenaline DLC Team Play. Střílet po lidech je legrace, jak dokazuje mediální zájem o osobu Jiřího Kajínka, takže proč to nedělat pěkně pod společnou vlajkou? „Datadisk“ obsahuje možnost hrát se šestým hráčem, zbraně a vylepšení určené speciálně pro jednotlivé charaktery, nové damage mechanismy a především zmíněnou týmovou hru. Už se těším na MFantasy souboj Tým Marek vs. Tým David, kterého se dočkáme ve třetím kvartálu tohoto roku.

_

Další dvě novinky se týkají populárních Krycích jmen, které zatřásly a stále třesou světem deskových her. Nejlepší pártyovka žebříčků míří do digitálního světa. Tam se už sice objevila prostřednictvím aplikace Codenames Gadget, šlo ale o pouhou pomůcku k hraní, zatímco nyní půjde o plnohodnotnou konverzi. Budete si moci zahrát s přáteli i s cizími lidmi, a pokud se tak budete nudit v nekonečné frontě u lékaře, jste tři kliky a minutu čistého času od partičky tohoto úžasného vynálezu. Druhou novinkou je XXL verze hry. Pro sběratele a lidi, kteří byli uhranuti zlými duchy či napadeni exekutorem a hru si ještě nemohli pořídit, to bude jasná volba.

_

Poslední blížící se novinkou je nová edice Pictomanie. Pro ty z vás, které tato neprávem trochu opomíjená hra minula: Pictomania je hektická kreslicí pártyovka, kde musíte současně kreslit náhodně vylosovaný pojem z karty a hádat, co nakreslili ostatní. Vtip je v tom, že všichni kreslí z jedné karty, kde jsou pojmy schválně příbuzné. „Jelena“ a „zubra“ byste od sebe ještě rozeznali, ale co třeba „úzkost“ a „spěch“? Hra pak ocení jak správnost přiřazení vašich tipů, tak rychlost. Vtipná starší party hříčka odměňující dobré kreslení i správné hádání se vrátí rovněž ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

_

Na kterou novinku z dílny CGE se těšíte nejvíc?