O deskoherních akcích jsme sice psali nedávno, jenže květen je měsíc nabitý nejen alergickými záchvaty z pylového mraku, který sedl na naši vlast, ale i akcemi, kde můžeme ukojit naše deskoherní tužby.

A začneme v brněnské metropoli. Ta se o víkendu 11.13. května stane dějištěm dalšího dílu velmi oblíbeného Deskování. Akce Jarní Deskování se bude, stejně jako minule, konat v Gaming & Social Hubu BLACK OIL, který akci spolu s Deskoherním klubem pořádá. Hlavním lákadlem je samozřejmě hromada her, které můžete vyzkoušet, k tomu se přidá tradičně tým vysvětlovačů, vynikající jídlo z kuchyně Black Oilu, a není co řešit! Téměř samozřejmostí jsou už turnaje, vstupné je symbolických 40 Kč (80 Kč za celovíkendový vstup). Bonusem navíc je workshop na barvení figurek, který proběhne v neděli, tedy poslední den události (ale pozor, jeho kapacita je omezená).

Stejný víkend (11.13. května), jiné místo, tentokrát Vysoké Mýto. V klubovně KDH Fénix v Husově ulici začne úderem páteční čtvrté hodiny odpolední Víkendové deskohraní, které potrvá až do nedělního večera. Na akci nepůjde o nic menšího než dvoudenní pařbu (je možné na místě přespat), organizátoři lákají na turnaj o ceny, přes 850 her k vyzkoušení a čerstvé pecky Rising Sun, Lords of Hellas a Panství hrůzy. Tyto novinky i starší kousky bude možné na místě i zakoupit, takže pokud se do některé hry na akci zakoukáte, můžete svoji náklonnost rovnou zpečetit. Vstupné na celý víkend činí snesitelných 50 Kč.

Konec měsíce nás zavane Pardubic, kde se odehraje již tradiční akce ZatroCON pro příznivce deskovek a deskoherního webu Zatrolené hry. Akce se bude konat již od čtvrtka 24. května a smutný konec plný vystřízlivění z mnoha deskoherních bitev se plánuje na neděli 27. května. Na této akci půjde o hraní v té nejkrystaličtější podobě, žádné zdržování s turnaji, prodejem her, či podobně. Chcete-li vyzkoušet hru, ke které se jinak nedostanete, neváhejte se zapsat do tabulky a nalákat spoluhráče či se rovnou zapište k partii nějaké pořádně pecky. Organizátoři zajišťují i možnost přespání, abyste ale tuhle možnost mohli využít, nesmíte dlouho váhat. Účast na akci vás přijde na částku kolem 50 Kč na den, což za tu hromadu hraní vážně stojí.

I v tomto případě dochází k souběhu dvou deskoherních akcí v jednom víkendu. V době, kdy se ZatroCON v Pardubicích přehoupne do své druhé půlky (tedy 26.5.), vypukne ve Valašském Meziříčí 10. ročník akce Valašské deskohraní. Zájemci o akci by se měli dostavit do Střediska volného času Domeček Valašské Meziříčí, který akci spolu s Klubem deskových her Valašské Meziříčí pořádá. Kulatý ročník se organizátoři rozhodli ozvláštnit losováním o deskovou hru. Na místě je možné přespat a samozřejmě si zahrajete, co hrdlo ráčí.

A kam se chystáte vypravit vy?