Říká vám něco The Academy of Adventure Gaming Arts & Design? Pokud ne, nemusíte mít výčitky svědomí; svět je plný vatových, bezvýznamných informací o fiktivních katastrofách a slavných bloggerech, není tedy divu, že člověku občas mezi prsty uteče něco podstatného. Takže, AAGAD je síť profesionálů úřadujících v herním byznysu. Je propojená s organizací The Game Manufacturers Association (GAMA) sdružující výrobce her. Každoročně uděluje ceny Origins Awards, přičemž první ročník se konal v roce 2015. Nyní byly zveřejněny nominace na letošní ročník. Samotné udílení se bude konat v rámci Origins Awards Ceremony 16. června.

V kategorii „deskové hry“ bylo nominováno celkem dvanáct kousků. Několik z nich jsme vám představili v našich recenzích: Kmotra, Great Western Trail, Lorenzo Il Magnifico. Další chystáme – Nájezdníci ze severu či Dice Forge, které se nám teprve dostanou do paciček a hlavně na kostkové šílenství od Blackfiru se už těšíme jako na výplatnici.

Zvláštní kategorií jsou karetní hry, ve kterých si to o cenu rozdá deset kandidátů. V češtině sice zatím nevyšel žádný, ale deckbuildingová pecka Aeon’s End se už peče v rexí kuchyni, za pozornost stojí také Fox in the Forest nebo fantasy variace Star Realms zvaná Hero Realms.

Dalších deset nominací bylo zveřejněno v kategorii Rodinné hry a právě zde má český fanoušek své želízko v ohni. Hned dvě nominace totiž drží variace na Krycí jména, konkrétně Duet a Disney. Konkurence bude tvrdá a proti Vlaadově vlajkové lodi se postaví těžké váhy jako v redakci oblíbený Azul (recenze již brzy) či neméně populární Sagrada. Přesto věříme, že se podaří do Česka dovézt zase další cenu.

Kromě toho je vyhlášena řada dalších kategorií, například hry s miniaturami (kde budu fandit působivým Runewars), sběratelské hry (v češtině třeba Star Wars Destiny) a podobně. Dvě kategorie patří RPG hrám. Všechny nominace i podrobnější informace najdete na tomto odkazu.