Máj lásky čas! Příběh o lásce a pomstě, to je Deadpool! Pokud váháte, na co zajít do kina a chyběl vám nejukecanější (anti) hrdina komiksového světa, vězte, že květnovou Pevnost si nemůžete nechat ujít.

Ta si totiž jako tradičně připravila podrobný článek o jednom z nejkontroverznějších hrdinů komiksového světa. Toho, co je o Deadpoolovi známo, není mnoho, ale díky redaktorům Pevnosti a jejich drobnohlednému shromažďování různorodých informací poodhalíte nejenom Deadpoolův původ, ale i jeho zvyky a fakt, že i Deadpool může mít srdce (a to hned několik, včetně jiných orgánů). Za dlouho očekávaným filmem stojí režisér David Leich a očekávání jsou, jak jinak, velmi vysoká.
Terror – to není jen úspěšná kniha Dana Simmonse, ale i jedna ze seriálových novinek kombinující skutečné historické události s fikcí, převážně s inuitskou legendou. Pevnost vás dokáže i na jaře navnadit na tuto ledově mrazivou podívanou.
Kevin J. Anderson je americký spisovatel, autor desítky úspěšných knih a velký fanoušek Star Wars. Přečtěte si v Pevnosti velký rozhovor, ve které se dozvíte nejen, které ze svých literárních dětí má nejraději, ale i jaké nejdivnější věci se mu přihodily na conech.
Han Solo to je solový film o ikonické postavě Star Wars. Jeden z nejlepších pilotů galaxie má nakročeno na neméně dobrý snímek, jehož režie se ujal Ron Howard. Jaké bude dobrodružné mládí Hana Sola, se dozvíme už koncem měsíce.

I v květnu pro vás Pevnost připravila nálož knižních novinek. Julie Nováková publikovala jako jedna z mála autorů i v zahraničí a díky nakladatelství Brokiln se mezi čtenáře dostává sbírka sci-fi povídek Světy za obzorem. Žánr LitRPG si užijete v novince nakladatelství Fantom print Sektor osm, klasické dobrodružství Doctora Who čeká jeho fanoušky v knize Pirátská planeta. Pokud vám učarovalo Šest vran spisovatelky Leigh Bardugo, nenechte si ujít pokračování Prohnilé město. Severská mytologie Neila Gaimana tentokrát jako audiokniha. Užijte si v podání Pavla Soukupa převyprávění severských mýtů.
Na otázku, jaká je indická fantasy, zodpoví Pevnost v článku o knize Nesmrtelní z Meluhy. Indický autor Amish Tripathi vybral pro svůj příběh jednoho z nejdůležitějších bohů indického panteonu: Šivu. V článku se dozvíte, jak moc se liší indická fantasy od evropské a samozřejmě také jaký příběh můžete vlastně očekávat.


Dlouhověkost je jistě snem každého člověka, co ale dělat, když dochází k přelidněnosti a věda dokáže umírání oddálit? Dystopická společnost Neala Schustermana se s populační explozí vyrovnává novým povoláním – Smrtkami. Seriálová Cizinka sbírá jedno ocenění za druhým a nakladatelství Omega pokračuje ve znovydávání této série. Pevnost přináší článek o třetím díle, Bubnech podzimu. Jamie a Claire se vydávají Severní Karolínou vstříc dalším dobrodružstvím a vy je s Pevností můžete následovat. Jaké bylo dětství amazonky Wonder Woman se zase dozvíte v článku o nové knize Leigh Bardugo – Válkonoška. Odhalte pozadí příběhů s vlkodlačicí Riley! Australské Melbourne se hemží nadpřirozenými tvory a má i svou ochránkyni – dhampýrku Riley. Pevnost poodhalí vznik celé série a prozradí pár perliček. Věděli byste například, k čemu Riley slouží vysoké podpatky?
Nakladatelství Epocha vydává dvě poslední knihy Jany Rečkové. Misteri je poslední sci-fi thriller úspěšné autorky. Pevnost článek pojala jako vzpomínku na Janu Rečkovou a jeho obsah je velmi silný, stejně jako autorčina vlastní anotace ke knize Kvalita života.


Historické okénko ukáže, že historii hojně využívají i takoví spisovatelé jako Sapkowski. Proč jména bankéřů z jeho díla zní Vivaldi nebo Giancardi? Ponořte se s Pevností do tajů bankéřského světa, probrázděte s ní Florencii po stopách slavné Medicejské banky a seznamte se s renesančním fungováním kapitalismu. Nudit se rozhodně nebudete.

Májová Pevnost to je výběr toho nejlepšího. Zamilujte se i vy do fantastických světů!