Máte pocit, že Magic: The Gathering slábne? Dobrá, možná, ale stále je ještě velmi silný, jak by řekl Boromir. Pokud vám tahle karetka zmizela z očí, je to dáno spíš tím, že stárnete, než že by hodlala opouštět na trhu pracně vybudované pozice. Právě naopak, Magic expanduje, a důkazem je i nově oznámená deskovka Magic: The Gathering: Heroes of Dominaria Board Game.

V této eurohře pro 2–4 hráče se každý z vás chopí role mocného hrdiny, cestujícího po Dominarii. Prozkoumáváte prastaré země (některé budete jistě znát, kdo by zapomněl Llanowar, domov elfů?), objevujete dávno zakopané artefakty a bojujete proti kacířským Kabalům. To vše ve jménu záchrany světa, jak jinak.

Ačkoliv se jedná o euro, počítejte se silným tématem, u kterého jistě zvlhne nejeden kapesník bývalých či současných hráčů Magicu. Budete cucat manu, stavět základny, které vám umožní energii přivádět i ze vzdálenějších krajin (čti landů) a uděláte všechno proto, aby se vám podařilo nahrát co nejvíc vítězných bodů. Novou verzi války mezi planeswalkery čekejte v srpnu letošního roku.

Jenže, jak by řekl Horst Fuchs, to ještě není zdaleka všechno! WizKids se rozhodli zaútočit také na trh s miniaturami a výsledkem je hra Magic: The Gathering Creature Forge: Overwhelming Swarm. Zatím o ní víme jen velmi málo, ale zdá se, že dobrodružství ve velkém světě bude muset ustoupit něčemu mnohem prozaičtějšímu – prachsprosté válce. Vaše legie budou zpracovány jako figurky a můžete se těšit na staré známé – gobliny, zombie, draky, vojáky… Armády se dělí do pěti barev (což vás asi nepřekvapilo) a některé jsou bezbarvé či vícebarevné (artefakty vrací úder!). Pod každou z vašich potvor se posadí základna určující její bojové dovednosti. Pokud jste hráli Mage Knight nebo třeba Hero Clix, jistě víte, o čem mluvím. „Dílna monster“ na trh přijde rovněž toto léto.

O moc víc zatím oficiální zdroje neříkají, jen že podrobnější informace budou k dostání na GAMA Trade Show v Renu. Takže pokud se náhodou zdržíte v nevadské poušti, víte, kam zamířit.