Ačkoliv příroda se pod prvními jarními paprsky zvolna probouzí, zavilí deskovkáři mají do vylézání z nor ještě daleko. Pokud na vás ale doléhá touha po společnosti, není nic snadnějšího než si užít některou z plánovaných akcí. Vydal jsem se na průzkum prstem po mapě naší republiky a přináším vám tipy na akce, které stojí za vaši pozornost.

Královské město, královská zábava. Hradec Králové o víkendu 13.–15. dubna ožije zvuky házení kostek, vykládání karet a umisťováním a posunem figurek v rámci akce Králohraní. Všichni fandové se sejdou v areálu ZŠ Úprkova a můžou se těšit na portfolio deskoherny, čerstvé nápady v prototypovně (testování prototypů a kreativní povzbuzení pro začínající tvůrce), na své si přijdou i zájemci o rolové hry. Nebudou chybět turnaje pro soutěživé (ve hrách Diamant, Kingdomino, 7 divů světa, Star Wars X-Wing, Blood Rage, Krycí jména, Star Wars Destiny a Puerto Rico), vydavatelé představí nové kousky (Rising Sun, Lords of Hellas), pro odlehčení si budete moct zahrát třeba exitovku či nabarvit figurky z oblíbené hry. Akce má krásné, přehledné a aktuální stránky, vlastní událost na FB, můžete se registrovat na partie různých her (např. Legendy země Euthie, Arkham Horror LCG, Dark Souls), na akci si můžete zakoupit hry od Domova her. Denní vstupné stojí od 100 Kč, celofestivalové aktuálně 250 Kč. Samozřejmostí je možnost zakoupit na místě občerstvení. Nic tedy nebrání tomu strávit v Hradci celý víkend!

Podobně jako loni, i letos si obyvatelé a návštěvníci města Příbor užijí svoji pravidelnou deskoherní akci. Již 8. ročník Příborských deskovek se odehraje v tamní sokolovně TJ Sokola Příbor a začíná se v pátek 20. dubna. Na programu jsou turnaje ve hrách Bang!, Osadnících z Katanu (zároveň jde o kvalifikační turnaj na MČR v této hře), Carcassonne a Splendor. V průběhu víkendu se hraje o body do soutěže o univerzálního hráče. Kromě turnajů půjde samozřejmě o volné hraní, hry vám organizátoři rádi vysvětlí, vstup je zdarma, přihláška na turnaj stojí kolem padesátikoruny. Na místě je možné přespat po sokolsku (na žíněnkách), sprchy jsou také k dispozici. Konec akce se očekává v neděli 22. 4, půjde tedy o celý víkend plný deskovek. Takže nashle v Příboře!

Loňský Albi Game Day se nadmíru povedl (náš report), takže si pro nás pánové a dámy z vydavatelství Albi přichystali opakování této jednodenní intenzivní akce. 21.4. se v Městské knihovně v Praze odehraje den plný her od Albi. Úvod akce se ponese v lehčím duchu, od 10 hodin bude volné hraní, které přejde ve vypjatý turnaj v party šílenosti Štastný candát a dopoledne vyvrcholí kvízem o ceny. Odpoledne potom přijde (alespoň pro mě) nejočekávanější část programu – představení novinek na rok 2018. Loni Albi křtilo skvělý Scythe a oznámilo temný epos This War of Mine, letos pokřtí Lords of Hellas a očekáváme oznámení podobně parádního kousku a k tomu spousty dalších her. Poté se zapřede diskuze o deskovkách, kterou povede Alladjex z JOUOB.castu, a den uzavře turnaj v některé hře z portfolia Albi. My tam budeme, klíčová oznámení budeme tweetovat na Facebook (rebelie, co?) a přineseme vám z akce reportáž. A pokud nebudete moci přijít, můžete vše sledovat v živém streamu!

Duben je opravdu nabitý měsíc a víkend od pátku 20. do neděle 22. dubna je přímo magický. Ve stejném termínu jako Příborské deskovky a Albi Game Day se totiž v České Třebové, konkrétně v DDM Kamarád, odehraje Herní víkend pod patronátem tamního Herního klubu Griffin. K dispozici bude více než stovka her, neznalé zaučí parta schopných hermanů, v případě zájmu si můžete donést i hru, kterou jste sami zatím nezvládli, na místě vám s jejími pravidly pomohou. Bude co jíst, kde spát, vstupné je symbolických 40 Kč na celý víkend, soutěživci mohou změřit síly v turnaji ve hře Ostrov Skye.

Na závěr ještě telegraficky zmíníme turnaj Trojkorunka v Ostravě pro všechny milovníky euroher (hrát se bude Gaia Project, Mars: Teraformace a Pustina, termín akce je 21. 4.) a turnaj kategorie Hlavní v rámci letošní Dominion Tour (14.4. v Českých Budějovicích).

_

Chystáte se na některou z uvedených akcí? Či máte za lubem něco jiného a nebojíte se s námi podělit? Budeme se těšit na vaše komentáře na Facebooku.