Snímek Avengers: Infinity War se pomalu blíží, což znamená, že Marvel spouští informační nálož plnou nových zajímavostí o ději, postavách, várky nových fotek a zveřejňuje plnohodnotný trailer! Pojďme ale postupně, jako první tu pro vás mám dvě kolekce obálek časopisů. Nejprve obálky Entertainment Weekly, která po přiložení k sobě dají dohromady avengerovské Áčko s hlavním padouchem Thanosem (Josh Brolin) uprostřed. Druhá od časopisu Empire Magazine.

Důležitá informace na začátek: ve filmu nás čeká několik dějových linek, z toho tři zásadní, které se pravděpodobně spojí ve finální bitvě, která nás čeká v malebné a vyspělé Wakandě. Příběh se asi začne odehrávat u Thora, což naznačila už potitulková scéna ze třetího dílu dobrodružství boha hromu Thora. V této scéně jsme viděli, jak se před lodí plnou Asgarďanů objevilo větší plavidlo, Thanosovo.

Thor se po pořádném výprasku ocitá na čelním skle lodi Milano (loď Strážců Galaxie). Nově vytvořená skupinka Thor, Groot a Rocket, se údajně vydávají na místo, kde lze vyrobit novou zbraň pro Thora, sekeru Stormbreaker (ptáte se, proč potřebuje Thor zbraň, když se ve finále třetího Thora obešel bez ní? Protože podle jeho otce Odina dokáže zbraň Thorovu sílu usměrňovat). Druhá část skupinky (Star Lord, Gamora, Drax a Mantis) se vydává na návštěvu Knowhere, místa, kde se nachází Sběratelovo muzeum a tím pádem by tam měl být i červený Reality Stone. V nyní již smazané scéně si tam pro něj doletí Thanos.

Kdo nám zatím ve výčtu chybí? Valkýra, Heimdall, Korg a hlavně Loki! O prvních třech zatím není ani vidu, ani slechu, a tak je možné, že se hned na úvod dočkáme smrti některé z postav. Co se týče Lokiho, ten zažije pár nepěkných chvil. První bude samotné setkání s Thanosem, kterému v minulosti slíbil, že mu donese Tesseract, ale k předávce dochází až teď. Bude Thanos milosrdný a časovou prodlevu mu odpustí?

Další příběhovou linii budou plnit Iron Man, Spider-Man a Bruce Banner, bude se točit kolem dalšího kamene nekonečna (tentokrát by mělo jít o Time Stone) a odehraje se v Sanctum Sanctorum (sídle Doctora Strange), ve vesmíru a završena by měla být na Titanu, Thanosově domovině. Tam se k výše zmíněným přidá ještě Doctor Strange a také část Strážců Galaxie.

Na Titanu se Tony Stark dozví informace o Thanosovi a jeho plánu (s odkazem na komiks). Thanos mezitím dorazí a bude se opět bojovat, v hlavních bojových rolích můžeme očekávat Doctora Strange a Star-Lorda, v nebezpečí se ocitně Spider-Man. A možná přijde i Nebula, Thanosova adoptivní dcera, která by otčímovi mohla pořádně zavařit.

Zbývající příběhová linie připadá na Wakandu, a znovu půjde o kámen nekonečna (nejspíše Mind Stone, toho času umístěný na čele Visiona). Letenku do Wakandy si zabookovali Steve Rogers, Black Widow, Falcon, War Machine a Bruce Banner, který si změnil let z Titanu právě do Wakandy. Kromě nich se pod přezdívkou White Wolf zdržuje ve Wakandě i Winter Soldier.

Zajímavé bude sledovat vývoj Bruce Bannera, který se do Wakandy vydá jako Bruce, ale svoji hulkovitost prostě nezapře. Bitva ve Wakandě by měla být největší z hlediska počtu zapojených postav, bitva z letiště z Captain America: Civil War vedle ní zbledne závistí. Nejzajímavější střet slibuje (podle teaseru a oficiálního traileru – níže) dvojice Thanos a Captain America, souboj by měl odkazovat na komiks a Thanos si ze všech sil bojujícího Kapitána pěkně vychutná.

Z nepříběhových novinek nyní známe i délku filmu, bude mít 2 hodiny a 36 minut. To je o devět minut více, než měl dosud nejdelší snímek z dílny Marvelu, Captain America: Civil War. Avengers: Infinity War už během prvního dne stačil zlomit rekord v předprodeji lístků, když za sebou nechal snímky Black Panther a Batman v Superman. Vše tedy nasvědčuje pořádně úspěšnému otevíracímu víkendu.

V hlavních rolích hrají Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Josh Brolin, Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Sebastian Stan, Tom Holland, Tom Hiddleston, Benedict Cumberbatch, Chris Pratt, Benedict Wong, Zoe Saldana, Karen Gillan, Vin Diesel, Dave Bautista, Bradley Cooper, Pom Klementieff, Benicio Del Toro, Don Cheadle, Chadwick Boseman, Anthony Mackie, Gwyneth Paltrow, Winston Duke, Letitia Wright, Jon Favreau, Danai Gurira, Sean Gunn, Terry Notary a mnozí další.  Datum premiéry je stanoveno na 26. 4. 2018. Jak se Vy těšíte na Avengers: Infinity War?

Zdroj: youtube.com / vulture.com