Před téměř čtyřmi týdny jsme dali hlavu na špalek a zeptali jsme se vás na několik otázek týkajících se deskoherní sekce. A abychom vás navnadili, slíbili jsme, že jeden šťastlivec získá deskoherní odměnu, kterou nám pro tento účel věnovalo vydavatelství Blackfire.

Celkem jsme posbírali 33 unikátních odpovědí, v nichž jste se, s jednou výjimkou, shodli, že nejoblíbenější typ článků jsou recenze deskových her. Na druhém místě s velkým odstupem skončily previews a novinky a na třetím články typu X nej her.

Protože se chceme zlepšovat a rozšířit naši sekci o další typy článků, ptali jsme se, co byste uvítali. Některé vaše návrhy nás moc potěšily (hlavně ty, ve kterých dámy žádaly fotky redaktorů. Nicméně, kromě Pepy máme obličeje vhodné spíše do rádia než do vizuálních médií, takže tyto návrhy dáme prozatím k ledu). Jiné tipy zase pobavily (máme se věnovat logickým hrám pro psy). Další připomínky byly velmi přínosné a nad zařazením vážně uvažujeme (články o tvůrcích her, rozbory her a alternativní pravidla + domácí úpravy her, vysvětlení pravidel u obtížnějších her), některé už částečně plníme, ale zkusíme jejich četnost zvýšit (retro recenze, novinky ze světa crowdfundingu). Za vaši iniciativu v rámci této otázky jsme moc vděční.

I přestože si myslíme, že obrázků není nikdy dost, naše stávající úroveň je podle většinového názoru dostatečná. Za to je vděčný hlavně David, který se o obrázkový doprovod prakticky všech článků stará a větší nálož by si už nepřál.

Kromě deskoherní sekce si rádi prolistujete i záložky s filmy a literaturou, což potěšilo naše kolegy ze zmíněných sekcí. Stránky MFantasy.cz navštěvujete průměrně asi 1,5krát za týden, což je lichotivá frekvence vzhledem k tomu, že máme přibližně 3 nové články týdně.

Dvě třetiny z vás jsou tvorové hodně společenští, protože navštěvují deskoherní akce nebo pravidelné deskoherní večery. Ostatní něco takového plánují, případně konají večery přímo doma a pouhá necelá čtvrtina si hraje sama nebo s přáteli.

Vyvrcholením celé ankety pro nás byla poslední otázka, ve které jste nám mohli vzkázat, cokoliv jste měli na srdci. Tato otázka zároveň byla předmětem soutěže o hru Kobky plné chaosu (naše recenze již brzy!), kterou nám pro účely naší ankety věnoval Blackfire. Odpovědi jsme anonymně (bez znalosti autora daného vzkazu) vyhodnotili. Za všechny vtipné i na srdci hřející vzkazy vám moc děkujeme, nejraději bychom ocenili všechny z vás, kdo jste něco připsali.

Na to ale nemáme rozpočet, takže jsme vybrali odpověď od…:

Jiřího Janečka

Výherci gratulujeme a postup s ním vyřešíme ve zprávách na Facebooku.