(Super) Hrdinové všech zemí, spojte se! Pokud jste zoufali, že Pevnost dlouho nepsala o superhrdinech, dubnové číslo vám to bohatě vynahradí. Avengers: Infinity War se do kin chystá koncem dubna a Pevnost, jako už tradičně, připravila článek nabytý informacemi nejen k filmu z marvelovského universa. Jeho režie se ujali dva Russoové, Anthony a Joe, a dá se očekávat to nejlepší, co o Avengers dosud vzniklo. Filmů bude několik, ono propojit linie Asgardu, Avengerů, Wakandy a Strážců Galaxie bude titánská záležitost. Infinity War byl natáčen společně s dalším dílem, který by se do kin měl dostat hned příští rok.

Steven Spielberg si umí vybírat předlohy pro filmy. Tentokrát je to Ready Player One autora Ernsta Clina. Že půjde o zajímavý počin, naznačuje i fakt, že se Clinova prvotina stala hned po vydání bestsellerem. Pevnost vás na film navnadí článkem s mnoha zajímavosti nejenom ze zákulisí filmu, ale i knihy.

Koho nudí filmy i seriály a dává naopak přednost dobrému čtivu, čeká ho v Pevnosti výběr toho nejlepšího, na co se v dubnu může každý správný knihomol těšit. Osmnáct příběhů různých spisovatelů, to je kniha Vetřelci: Hon na brouky, sbírka povídek na kultovní téma. Náctileté milovníky fantasy určitě potěší druhý díl série Divotvůrce, Černé znamení. Dominion Petera McLeana znovu spojí diabolistu Drakea, téměř padlého anděla Trixie a démona Spáleného muže proti společnému nepříteli. Tvář vody je nejenom úspěšný oscarový snímek, ale i společná kniha režiséra del Tora a spisovatele Daniela Krause. Ti vytvořili samostatně stojící příběh, mírně odlišný od toho filmového. Působivý příběh němé uklízečky Elisy a vodního tvora přináší nakladatelství Host. Marissa Meyerová je známá především jako autorka Měsíčních kronik. Renegáti jsou prvním dílem z její zamýšlené trilogie a Pevnost kromě obálky naznačí i knižní obsah. Démonský cyklus Petera V. Bretta se pomalu chýlí ke konci a Pevnost v článku připomene stěžejní momenty předchozích částí. Pokud jste cyklus ještě nečetli, nechte se na příběh navnadit nejen prostřednictvím rozhovoru s autorem. Dozvíte se, jak hlavní hrdina, chlapec Arlen, vůbec vznikl, jak v autorově fiktivním světě funguje magie anebo co je pravou vášní démonů.

Vesmírné lodě, nekonečný vesmír a závod s časem – to je koktejl ingrediencí použitých snad ve všech scifistických příbězích. Mise Saturn autorského dua Johna Sandforda a Cteina je obohacena o soupeření USA a Číny a jejich výpravy k Saturnu. Jak se vůbec píše vědecky věrohodná sci-fi, prozradí Pevnost v článku. Markus Heitz, autor eposu o Trpaslících, vystřídal fantasy světy za ty démonické, upírské a inkarnační. Válka starých duší je kniha o tom, že ani posmrtný život není zadarmo.

Lazarova válka, sci-fi sága autora Jamie Sawyera, je příběh o vojácích, kteří oblékají vylepšená, na dálku řízená těla duplikantů. Protože každý z nich zemřel nesčetněkrát, nabízí se otázka: dá se na vlastní smrt vůbec zvyknout?

Rady pro všechny ostřílené i začínající autory, to je sekce Profíci radí. Tentokrát na téma psaní spontánní prózy. Jaký je dokonalý recept na psaní příběhů a existuje-li vůbec nějaký, se dozvíte v článku. Manga světy. Zábavné, hravé, morbidní a pikantní. Jak vypadá japonská manga variace na téma Krásky a zvířete, pevnost ukáže v článku o Čarodějově nevěstě, celosvětově nejznámějším manga příběhu vůbec.

Kdo je, spíše kdo byl nejslavnějším zbojníkem všech dob, Robin z Locksley? Jsou pověsti o něm skutečně pravdivé? O Robinovi Hoodovi existuje nespočet filmů a seriálů, ale také dvě knihy: jedna z pera Alexandera Dumase, o druhou se zasloužil Walter Scott. Pevnost vás napříč staletími provede slavnou zbojnickou legendou. Dozvíte se, zda byli Marianna, šerif z Nottinghamu, bratr Tuck, skutečnými postavami, kdo se ujal vlády po zmizení krále Richarda na křížové výpravě anebo která historická postava stojí za zrodem této legendy.

Nejen jaro, ale i Pevnost vládne. Nenechte si proto ujít dubnovou dávku skvělého čtení!