Nakladatelství FANTOM Print vydává závěrečný díl military sci-fi cyklu Lazarova válka:

KOLIK SMRTÍ JE POTŘEBA

K VÍTĚZSTVÍ?

Někdy stačí jedna jediná…

Lazarova legie, elitní válečníci zoceleni stovkami bojových operací. I když vždy umírají jejich duplikanti, už se dostali do situací, kdy nasazovali vlastní, „pravé“, životy. Kruté boje o další Artefakt u Damaškové trhliny měly tisíce obětí a jednou z nich je možná jeden z Harrisových lidí. Ale stále je zde naděje, že „pouze“ padl do rukou Direktorátu. Harris a jeho tým tak neúnavně jdou po každé stopě, která dává naději, že Kaminského najdou. A na planetě Capa V to vypadá, že konečně uspěli…

Radost z úspěšné mise však kalí další zákeřný direktorátní útok na nejvyšší velení Aliance. Conrad Harris navíc zjišťuje, že v jeho případě jde i o osobní mstu, protože velitelka direktorátní flotily je zodpovědná za smrt jeho sestry. Lazarova legie i direktorátní flotila vyráží k dalšímu objevenému Artefaktu hluboko v krellském teritoriu. Finální bitva nejen s direktorátní flotilou je nevyhnutelná…

Knihou Počátek uzavírá Jamie Sawyer svou trilogii Lazarova válka. Jeho vize budoucnosti, ve které lidstvo válčí nejen s mimozemskými Krelly, ale současně mezi sebou navzájem, je hodně temná. A taky hodně depresivní – s vypětím všech sil vyhrajete bitvu s Krelly a v zádech už máte flotilu Asijského Direktorátu… Nemluvě o záhadné civilizaci Fragmentů, která může zásadně změnit poměr sil. Každopádně Jamie Sawyer napsal výbornou military sci-fi trilogii (Artefakt, Legie, Počátek), která čtenáře pohltí hned od prvních stránek. Trilogii prý doporučuje devět z desíti přeživších Krellů.

Anotace:

Konrad Harris už pomalu přestal počítat, kolikrát zemřel. Každá jeho smrt v duplikantím těle měla přispět k vítězství Aliance nad Asijským Direktorátem a mimozemskými Krelly. Jenže po posledních těžkých porážkách to s Aliancí vypadá hodně špatně. Nadějí na zvrat je objev dalšího Artefaktu, ve kterém Aliance vidí zbraň posledního soudu. Problémem je, že se Artefakt nachází na planetě hluboko v krellském teritoriu a že jej hodlá získat i Direktorát. Finální bitva je nevyhnutelná!

UKÁZKA

Info o knize:

Autor: Jamie Sawyer

Originální název: Origins

Formát: brož., 145×205 mm

Počet stran: 320

Cena: 299 Kč

Nakladatel: FANTOM Print

ISBN: 978-80-7594-003-2

O autorovi:

Jamie Sawyer

Narodil roku 1979 v Newsbury, Berkshire. Studoval právo na University of East Anglia v Norwichi, kde získal titul magistra. V současnosti Sawyer pracuje jako obhájce na plný úvazek a praktikuje trestní právo. Pokud se nezabývá právničinou nebo spisováním, užívá si volného času s rodinou v Essexu. Je nadšeným čtenářem všech druhů science fiction, především klasických autorů, jakými jsou například Robert A. Heinlein či Joe Haldeman.

Více o Jamiem Sawyerovi se můžete dozvědět, pokud navštívíte jeho stránky jamiesawyer.com.