Nejkratší měsíc v roce se pomalu nachýlil ke konci, což je ten pravý čas otevřít okno do světa komunitního financování deskovek. Jsou tu naše tipy na deskovky, které si zaslouží vaši pozornost a číslo vaší kreditní karty. Opřete se do pohodlného křesla a nechte se inspirovat!

Před dvěma dny se vyloupl zajímavý kousek na tuzemské scéně. Malá roztomilá karetka Medvěd Wrr, kterou má designérsky na svědomí Michal Ekrt z vydavatelství Blackfire, přišla na hithit, kde se pokusí vybrat celkem 150 tisíc Kč. Jedná se o hru, která doplňuje populární knížku Medvěd Wrr, jež na stejném serveru loni vydělala krásných 350 tisíc Kč. Hra je pro dva až čtyři hráče a užijete si ji nejlépe s dětmi od 7 let nebo s dospělými, kteří mají chuť na rychlou partičku. Hru zdobí nádherné ilustrace, které uchvátily už v předloze, a také šikovné propojení s příběhem z knihy. Hra je ale hratelná i samostatně, takže ať už si knížku v rámci kampaně přiobjednáte, či ne, hra vám dopřeje spoustu roztomilé zábavy.

A teď už rychle do světa Kickstarteru, kde se to lákadly jenom hemží. Začneme zlehka, rychlou karetkou na motivy ponorkových bitev s názvem Pocket Sub. V té se dva až čtyři hráči vžijí do rolí kapitánů ponorek, do rukou dostanou krásné dřevěné modely narvané minami a vydají se na širé moře s cílem potopit soupeřovu flotilu(y). Kapesní abstraktka s příjemným vizuálem slibuje rychlé partie a staví se do pozice přemýšlivého filleru, který se hodí na každou deskoherní party. A to se nám líbí. Nesmírně lákavá je i cena hry, ponořit se do víru podvodní války můžete už za 15 dolarů (300Kč)!

Ani pozvolný úvod článku vás ale nemohl připravit na tuto těžkotonážní bombu. Přichází hvězda komiksové stáje DC, temný rytíř s partou svých spojenců po boku a zároveň masou nepřátel, kterým bude čelit. Je tu Batman™: Gotham City Chronicles! Hned na úvod kampaně zjistíte, že pokud nejste ochotni vypláznout z peněženky 140 dolarů (2 800Kč), můžete si na superhrdinské bojůvky nechat zajít chuť. To ale nezabránilo tomu, aby hra hned první den kampaně vybrala požadovaného půl milionu dolarů a v současné chvíli (druhý den kampaně) frčí vstříc dvěma milionům. Jak jste už jistě uhádli, hra staví na oblíbené značce a spoustě figurek. Kromě Batmana se můžeme těšit například na Catwoman, Robina, Nightwinga či poctivého poldu Gordona. V týmu padouchů hrají prim Bane, Killer Croc, Clayface, ale nechybí ani oblíbené šílené duo Joker a Harley Quinn. Průběh hry bude řízen scénáři a postaven na souboji hráčů, z nichž jeden vede zločinnou skvadru a ti ostatní (1 až 3) se zloduchovi snaží čelit. Scénář pro partii určí, jaká je dějová zápletka, kde se konflikt odehrává, počet kol a také úkoly pro obě strany. Hráči si rozeberou hrdiny a padouchy a vrhnou se do akce. Klaďasové mají ovládací panel pro každého hrdinu, pomocí kterého plánují akce svého svěřence, záporák dostane ovládání hlavního padoucha a jeho pohůnků přičemž je pomocí dostupných akcí aktivuje a využívá k tvorbě chaosu a páchání zla. Spolu s tím, jak kampaň bobtná, se odemykají další postavy, třeba žoldák Deathstroke. Očekáváme, že ke konci kampaně bude součástí kompletní edice za 320 dolarů (6 400Kč) taková nálož figurek, že si k tomu každý backer bude muset pořídit novou skříň.

Je rok 1876 a vy se poflakujete v Black Hills v Jižní Dakotě. Spolu se svými kumpány byste rádi zbohatli a sejfy v Deadwoodu máte na dosah rukou. Proč se nenatáhnout? Karetní a kostková hra Deadwood 1876 vás zavede do světa, kde se cení zlato a velké bouchačky, stejně jako schopnost správně si vybrat stranu, za kterou se do honu za blyštivým kovem pustit. Ke hře si může sednout až devět (!) hráčů a jejich úkolem je pro jejich tým nahnat co nejvíce mamonu, aby tým vyhrál první fázi hry. Jednotliví členové týmu se poté ale postaví proti sobě a v přestřelce se kosí, dokud nezůstane naživu jen jeden z nich, který slízne všechnu smetanu. Hra tedy staví především na odhadu ostatních hráčů a perfektním vybalancování mezi pomocí týmu a kvalitní přípravou na finální souboj. Krásná krabice ve tvaru knihy, rozumná herní doba a zajímavý herní princip dělají z hry dalšího adepta na utracení našich těžce vydělaných peněz. K tomu velmi přijatelná cena 23 dolarů (460 Kč) a není co řešit, co říkáte?

Zaujal vás některý z našich tipů? Máte nyní ve světě crowdfudingu jiné favority? Podělte se s námi v komentářích na Facebooku!