„Pokud vstoupíš do mé říše, tak je možné, že už nenajdeš cestu zpátky..”

Rune je mladá dívka, která je velice nadaná na hudbu, ale taky po ní prahne. A to hodně. Až jí to samotné nepřijde normální. Jakmile totiž slyší nějakou operu, tak aniž by ji trénovala, bezchybně ji zazpívá, jako kdyby se na tu skladbu připravovala roky. S tímto talentem se vydává do místa poblíž Paříže, do školy jménem Krverůž. Není to ale jen taková škola. Jsou na ní elitní studenti a navíc se říká, že přesně v tomto místě měl v podzemí doupě legendární Fantom Opery. Ze začátku tomu nemohla Rune ani uvěřit, ale co ty zvláštní zvuky? A co ten přitažlivý zahradník s těma pronikavýma očima? A proč jsou po celé škole zrcadla? A co ty podivné vzkazy? Navíc je tento příběh ještě víc záhadný a zamotaný než se zdálo a je jen na Vás, abyste se spolu s Rune dostali z tohoto příběhu ven.

Rune jako hlavní hrdinka byla hrozně zajímavá. Nevím, jestli bych měla taková traumata jako ona, kdybych dokázala tak zpívat, ale je pravda, že z některých schopností kterými ona vládla, bych už strach měla. To se ale samozřejmě dozvíte, až budete příběh číst. Nejvíce mě ovšem zaujal náš hlavní hrdina číslo dvě a to Trn neboli Etalon. Hrozně mě potěšilo, že s příběhem získával sebevědomí a více se řídil sám sebou než druhým fantomem, kterému říkal otče. V knize se setkáváme s jeho příběhem, kdy se jako malý chlapec dostal tam, kde byl teď. Líbilo se mi, jak se v příběhu dvě spřízněné duše setkali a mezi námi, do Etalona by se musela zamilovat snad každá.

Co se mi taky velice líbilo a jako milovníku zvířat mi bylo velice sympatické, jak v příběhu figurovala různá zvířata. Nejlepší byl kocourek s rolničkou na krku s příhodným jménem „Ďábel“. Ten se dostal kamkoli na škole i bez klíčů a spolupracoval s Etalonem. Dalším zajímavým zvířecím přízrakem, byla „Anděla“ labuť, která nebyla ani černá, ani bílá, ale rudá jako krev. U té jsem až do poslední chvíle netušila co, nebo koho představuje, nebo kde se vzala, ale lidská fantazie je obrovská, takže si spoustu věcí i domyslíte.

Knihu napsala autorka Anita Grace Howardová, kterou samozřejmě už dobře známe z knih Šepotání, Divotání nebo Zrcadlení. Žije se svým partnerem, dvěma dětmi a dvěma labradory v americkém Texasu. Má zálibu v gotických scénách, které taky hodně využívá ve svých knihách. Docela veliká zajímavost je, že ve volném čase fotí hřbitovy z 18. století a opuštěné školy.

Příběh jsem si opravdu užila. Knihy  A.G.Howardové mají své kouzlo a je mi velice sympatické, že se inspiruje známými díly, které mají v sobě ještě spoustu potenciálu na vytvoření dalších pokračování, čehož ona samozřejmě využívá a vyplatilo se. Abych se přiznala, tak ze začátku se mi kniha četla trochu složitěji, ale pak jak se to rozjelo, tak jsem se od knihy nemohla vůbec odlepit.

Knihu určitě doporučuji, A.G.Howardová je naprosto skvělá a čtenáři teen a starší si ji určitě užijí. Myslím, že já sama jsem ji nedržela v ruce naposledy.

Vydal: CooBoo
Autor: A. G. Howardová
ISBN: 978-80-7544-389-2
EAN: 9788075443892
Počet stran: 464