Warner Bros uveřejnilo první trailer pro sci-fi Ready Player One. Režiruje Steven Spielberg, předlouhou je stejnojmenná kniha od Ernesta Clina a scénář k filmu napsala trojice Eric Eason, Zak Penn, Ernest Cline. Děj filmu se odehrává v roce 2045, kdy je svět na pokraji chaosu a kolapsu. Tye Sheridan hraje hlavní roli Wadea Wattse, který jako první najde vodítko k nalezení pověstného Velikonočního vejce ve virtuální realitě nazvané OASIS, kde většina lidí nyní tráví většinu času. Ten kdo “vejce” najde, získá nad OASIS kontrolu. Spolu s trailerem byl uveřejněn i první plakát k filmu.

Z upoutávky je patrné, že nás čeká plno digitálních dobrodružstvích, které splní sen nejednomu geekovi. Tady má Spielberg plné povolení na digitální orgie a jelikož je ještě spousta času na doladění, tak za pár měsíců se máme opravdu na co těšit. V ukázce se mihne logo Burtonova Batmana z roku 1989, mihne se tu i Freddy Krueger nebo Buke Nuken a pomrkáváme i do Středozemě díky velkému orkovi. Odkaz i na Návrat do budoucnosti nebo Šíleného Maxe, těch odkazů na různé filmy je tu opravdu dostatek.

Ve filmu Ready Player One hrají Olivia Cooke, Simon Pegg, Ben Mendelsohn, Hannah John-Kamen a Mark Rylance. V kinech bude mít premiéru 29. března 2018.

Zdroj: youtube.com