Fanoušků karetní LCG hry Pán prstenů jsou šiky, které by samy o sobě rozšlapaly Mordor, jen kdyby si do něj přišly udělat selfíčko. Není proto divu, že tvůrci ucítili důvěrně známou vůni peněz a rozhodli se nás oblažit digitální verzí této vpravdě parádní kooperativky. Už teď je nám jasné, že k večeři budou zase rohlíky se salámem, protože tomuto lákadlu půjde jen těžko odolat, hra navíc zatím vypadá překrásně. Co dalšího o ní zatím víme?

Stejně jako „starý“ Pán prstenů prolomil přehradu LCG her, i jeho digitální verze bude pionýrem, tentokrát první hrou nově založené společnosti Fantasy Flight Interactive. Společnost zatím funguje dle svého webu od září, těžko tedy říct, jaké další projekty jsou případně v merku.

The Lord of the Rings Living Card Game funguje podobně jako originál, vyberete tři udatné hrdiny (a podle obrázků je už k dispozici i Elrond!), seskládáte balíček třiceti karet a jdete do akce. Temné síly proti vám ztělesní umělá inteligence, žádný přechod do duelového módu se tedy nekoná. Zároveň nás čeká oproti karetní verzi jisté zjednodušení.

Silnou stránkou by měla být grafika. „Zatímco v karetní hře nám úkoly a lokace reprezentovaly karty, v digitální verzi Středozemě ožije úchvatným vizuálem a detailním prostředím,“ tvrdí jeden z designérů Caleb Grace. Velkým rozdílem bude také nepřítel, který je v originále ovládán v podstatě vámi, byť podle pravidel. „Zde se můžeme těšit na Saurona, který hraje jako člověk, třeba přemýšlí nad tím, na koho útočí. A taky vám odpadne práce navíc,“ vysvětluje Grace.

Obměny se dočká i systém „sfér vlivu“ či jednoduše barev. Karty se dělí do tří úrovní, a abyste mohli použít kartu druhé úrovně, musíte disponovat dvěma hrdiny z dané sféry. Další novinkou je rozdělení do pouhých dvou fází kola (místo sedmi). Souboje pak budou rychlejší a jednodušší.

Tak co, dáte digitálnímu Pánovi prstenů šanci?