Vítejte v děsivé vizi Londýna, kde nebesa zahalují černé mraky industriálního kouře a kde je hranice mezi realitou a světem uvězněných bohů a strašlivých nestvůr tak tenká, že se může každou chvilku rozplynout. Válka o moc mezi kouzelníky, bastardy smrtelníků a bohů, přichází, a jedinou odpovědí na výzvu je síla…

Sorcerer je nová karetní hra od slovenského autora Petera Scholtze, která vzniká pod křídly společnosti White Wizard Games a její vznik je podporována formou crowdfundingu přes Kickstarter (odkaz zde). A protože už vybrala víc peněz, než bylo potřeba k jejímu rozjetí, je jasné, že kocour je takzvaně v troubě. Takže o co půjde?

Jak vám už asi došlo, zhostíte se role kouzelníka, který usiluje o moc. Abyste mohli všechny nepřátele poslat do horoucích pekel, potřebujete grimoár plný magie. Ten získáte zkombinováním jednoho ze 4 charakterových, rodokmenových a místních (domain) decků. Kombinací je celkem 64, než je vyzkoušíte všechny, může vám narůst velice působivý plnovous. Chcete se proměnit v démonem posednutého válečníka Tegu nebo v nádhernou Miseldu? Budete následovat Kult pekelného ohně, nebo raději Oberonovo království?

Cílem hry je ovládnout dvě ze tří válečných zón, na kterých se Londýn (občas doslova) rozkládá. Ve svých kolech hráči lížou karty, vyvolávají monstra a sesílají zaklínadla, přesouvají jednotky mezi zónami a pomocí kostek se vrhají na nepřátele. Sorcerer zatím vypadá vpravdě parádně a my se moc těšíme, až vyjde!