Nakladatelství FANTOM Print vydává závěrečný díl série Sektor Hirano:

TITÁNI V TVRDÉM BOJI

O NADŘAZENOST VE VESMÍRU

Chystá se největší vojenská

formace všech dob!

 

Před pěti lety rozpoutali Kasimiřané válku a celý sektor Hirano se ocitl v plamenech. Nyní to skoro vypadá, že je válka u konce, jenže… „Kasíci“ po genocidě, vymývání mozků, experimentech na lidech a po šlechtění Mortisů odmítají připustit, že jim dochází dech. Přesněji řečeno si to odmítá přiznat Anna Stackowitzová, ředitelka Císařského Direktorátu.

Přestože Obranná aliance dobyla zpět většinu svého území, stále je tu ona ambiciózní, touhou po odplatě posedlá žena, která je ochotná buďto obhájit svou čest a pomstít císaře Drakose, nebo nechat všechny zemřít. Ačkoli z velitelských kasimirských pozic se ozývají hlasy volající po uzavření míru, Stackowitzová, která má pod palcem kasimirského regenta, spřádá naopak plány, jak podříznout pod nepřítelem větev. A bude cílit na hlavy nepřátelských sil…

A protože všude, i ve vesmíru a v daleké budoucnosti, se najde živná půda pro vyděrače, intrikány, převlékače kabátů, prospěcháře i obyčejné podrazáky, mají Kasimiřané na čem stavět. A také Michael Kowalski, který přilétá na Taderas, má divné tušení kolem některých svých kolegů. Má dojem, že dát na intuici by se tentokrát mohlo opravdu vyplatit. Podobné tušení má i admirál Tyler, který se setkává nejen se svou starou láskou, lodí Indomitable.

Na planetě Hepler, která poslouží jako odrazový můstek pro útok na Kasimir, se utvoří největší vojenská formace v dějinách sektoru Hirano, možná i lidstva. Její velení bude svěřeno admirálu Seanu Tylerovi, kontroverznímu hrdinovi od Simeralu. Hodlá udělat tečku za kasimirskou povýšeností, jenže nepřítel neváhá využít kromě obřích lodí také zbraně, jako jsou lest a infiltrace do aliančních sil.

Janu Kotoučovi právem náleží místo stálice na českém sci-fi nebi. Nakladatelství FANTOM Print vydává román Cíl: Kasimir, jímž se Kotoučova sedmidílná série uzavírá tam, kde to kdysi všechno začalo: u planety Kasimir, která měla představovat naději pro pokračování lidského pokolení ve vzdáleném koutě galaxie nazvaném sektor Hirano.

 

Anotace:

Válka v sektoru Hirano se chýlí ke konci. Po letech konfliktu se nyní Obranná aliance pod velením admirála Tylera dostala na území Kasimirského císařství, mocnosti, která celou krvavou válku začala.

Velení aliance chce konflikt rychle dovést ke konci. Na čerstvě dobyté planetě Hepler, jejíž obyvatelé až příliš ochotně převlékli kabáty, se začne shromažďovat největší flotila v historii sektoru Hirano.

Kasimirské císařství se nehodlá smířit s porážkou tak lehce a pod vládou ředitelky tajné služby připravuje vlastní plány.

Všechno spěje k rozhodujícímu střetnutí. Na Hepleru už působí nepřátelští agenti. Kromě nich tam je ale i admirál Justina Tarziniová, kapitán Vivian Evansová, kapitán Frederick Boren, major Michael Kowalski nebo seržant Benjamin Decker. Všichni spolu se stovkami tisíc vojáků a stovkami válečných lodí čekají, až admirál Tyler vydá rozkaz k útoku.

Cílem je planeta Kasimir.

 

Info o knize:

Autor: Jan Kotouč

Originální název: Cíl: Kasimir

Formát: brož., 145×205 mm

Počet stran: 352

Cena: 299 Kč

Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)

ISBN: 978-80-7398-397-0

 

O autorovi:

Jan Kotouč

Jan Kotouč si předsevzal ukázat, že i český autor může uspět s velkým military sci-fi cyklem. První úspěch zaznamenal v Ceně Karla Čapka v roce 2008 s novelou Příliš blízké setkání, v níž poprvé zavítal do Sektoru Hirano. Následovaly romány, mapující rostoucí napětí a posléze válečný konflikt mezi expandujícím Kasimirským císařstvím a ostatními mezihvězdnými státy. Autor dále přispěl do série Agent JFK a publikoval román z alternativních dějin Nad českými zeměmi slunce nezapadá. Jeho největší předností je cit pro akci a schopnost provázat řadu dějových linií do pekelně vygradovaného finále…

Série SEKTOR HIRANO:

Knihy ze série Sektor Hirano se velice rychle staly jedničkou na poli domácí military science fiction. Velké vesmírné bitvy, souboje taktické, strategické i muže proti muže, exotické planety a především hrdinové, pro které je povinnost víc než život. Jan Kotouč s bravurou ukazuje, že David Weber a jeho cyklus o Honor Harringtonové mají dobrého, ale hlavně sebevědomého a originálního žáka. V nakladatelství FANTOM Print nyní vychází Sektor Hirano i v elektronické podobě a připravují se i tištěné reedice všech dosud vyšlých svazků.

Ukázka z knihy