Sotva jsme se prokousali hordami zombií v čele s Nekromanty ve hře Zombicide: Černý mor, a už jsou tu zprávy o rozšíření Wulfsburg (český název Vlčí hrad nebo Vlkohrad). Ve vydavatelství Blackfire, které nám přineslo základní verzi hry, se rozhodli lokalizovat toto „vlčí“ rozšíření a my bychom se ho tak mohli dočkat již v dubnu příštího roku!

A na co se můžeme těšit? Prakticky ve všech oblastech hry přibude něco nového. Ohráli se vám hrdinové ze základu? Jsou tu čtyři noví, a nejen to! V rozšíření jsou i čtyři nové hráčské desky, můžete se tedy vrhnout do boje rovnou s deseti hrdiny zároveň. Dočkáme se také nového vybavení (mocné zbraně pro hrdiny na vyšších levelech), které zlepší variabilitu boje se zombíky.

To nejdůležitější se ale odehraje u nepřátel, kterým přibyly rychlonohé vlčí posily. Pamatujete na Běžce ze základní hry? Jeho rychlost bledne ve srovnání se čtyřnohými, až na kostní dřeň přítulnými miláčky z Wulfsburgu. A pokud vaši skupinku potká vůdce smečky, budete si přát, aby se někde objevila Karkulka a odvedla od vás jeho pozornost!

Dalším novým prvkem je zavedení nové „úrovně“ do hry, zjednodušeně řečeno se hra výrazněji podívá do třetí dimenze. Doposud jsme pochodovali po povrchu, s novými herními políčky věží si budete moci vyšplhat nahoru, využít výškové převahy a kropit zombíky shora (což zvýší důraz na zbraně na dálku s pořádným dostřelem). Zombíci za vámi budou muset potupně vylézt po schodech, haha!

Celkově tedy rozšíření přinese spoustu nové zábavy pro fanoušky Zombicide a milovníky zvířátek. Už se těšíte?

Komentáře

komentářů