Doomtrooper

Slovo, které se pro fanoušky karetních her, jež zažili devadesátá léta, stalo legendou. Šlo o první v češtině distribuovanou a masivně populární sběratelskou karetní hru v Česku, která zaujala nejen svým systémem a principem – podobný už koneckonců znali hráči Magicu – ale také temným futuristickým sci-fi světem, který proti lidstvu postavil odraz z pokřiveného zrcadla, armádu stvůr jménem Černá legie.

Udatní hrdinové, nečistí kacíři, fanatičtí inkvizitoři, obrovské stroje, lsti a podrazy a především jako tér hustá atmosféra drsné vesmírné války zajistily Doomtrooperu i jeho stolní RPG předloze Mutant Chronicles nesmrtelnost. Jednou za čas někdo dílo z tohoto univerza zkrátka vydá, ať už šlo o rozporuplný film Mutant Chronicles, řadu komiksů či o tento měsíc údajně vycházející deskovku Siege of the Citadel (naše preview).

Ačkoliv se počítačovým hrám v naší rubrice příliš nevěnujeme, tentokrát jsme se rozhodli udělat výjimku. Justin Reynard a Steve Berry totiž na kickstarteru vydali projekt, který digitalizuje Doomtrooper do elektronické podoby! V Česku už podobný projekt frčel (dtarena.cz), ale byl bohužel ukončen. Ten nový, americký, by mohl přežít už kvůli financování – v době, kdy píšu tyto řádky, je minimální limit 15 000 dolarů již s přehledem splněn a tvůrci vybírají další peníze, aby byla hra rovnou co nejvychytanější.

Na co se tedy můžeme těšit? Především na systém až nápadně podobný populární karetce Hearthstone. Každý den vám přibude quest, za jehož splnění získáte prostředky k nákupu nových karet, přebytečné karty měníte za nové (úplně stejný princip jako craftování v HS). A samozřejmě a především, na klasického Doomtroopera! Budete tedy vytahovat hrdinné bojovníky a odporné nefarity, vyzbrojovat je raketomety i obouručními meči a zvedat své šance pomocí již legendárních karet jako Zrádná štěstěna či Bohem požehnaný.

Tak co, zůstanete u Hearthstone, nebo se vydáte na hranice naší galaxie…?

Více informací o projektu naleznete na stránce kampaně.