Na akci jménem D23 (pořádá ji studio Disney) dorazila i komiksová sekce studia, Marvel, a s sebou přivezla ukázku čerstvě dotočeného snímku Avengers: Infinity War. Prezentaci uvedl šéf Marvelu Kevin Feige, doprovodil ho u toho režisér Joe Russo. Bratr druhého zmíněného, Anthony Russo, aktuálně točí v Atlantě scény ke čtvrtému snímku Avengers. Při této příležitosti bylo také představeno nové logo studia Marvel, které můžete vidět níže.

Za dvojicí Feige a Russo dorazili na pódium postupně Robert Downey Jr. (Tony Stark/Iron Man), Chris Hemsworth (Thor), Mark Ruffalo (Bruce Banner/Hulk), Anthony Mackie (Sam Wilson/Falcon), Elizabeth Olsen (Scarlet Witch), Paul Bettany (Vision), Benedict Cumberbatch (Stephen Strange/Doctor Strange), Tom Holland (Peter Parker/Spider-Man), Chadwick Boseman (T’Challa/Black Panther), Josh Brolin (Thanos), Don Cheadle (James Rhodes/War Machine), Sebastian Stan (Bucky Barnes/Winter Soldier), Dave Bautista (Drax), Karen Gillan (Nebula) a Pom Klementieff (Mantis). Na akci bylo promítáno video, které se ohlédlo za filmy, které zatím Marvel natočil. Velký důraz byl během prezentace kladen na kameny nekonečna, které budou stěžejní prvek pro snímek Avengers: Infinity War. Vrcholem prezentace byl první teaser trailer na zmiňovaný film.

Vzhledem k tomu, že sám režisér Joe Russo se nechal slyšet, že tato upoutávka byla určena pro zaryté fanoušky na D23 a později na Comic-Conu, je nutné ji pro širokou veřejnost ještě trochu vyladit. To je i důvod, proč se zatím nikde neobjevila v HD verzi. I tak ale chci vypíchnout pár zajímavostí/střípků z tohoto videa.

Začátek upoutávky nás přivádí na loď Milano, na jejíž palubě jsou Strážci Galaxie. V tom do  „čelního skla“ vesmírné lodě narazí bezvládné tělo Thora, kterého na palubě lodi probudí pomocí Mantis. V dalším záběru vidíme Scarlet Witch, která uhýbá energetickému výboji. Další záběr: Loki sbírá Tesseract a předává ho někomu (možná Thanosovi?). Peter Parker jede autobusem a najednou jeho pavoučí smysly něco „zavětří“. Dále pohled na Iron Mana se Strážci. Gamora v Collectorově zničeném domě. Poprvé vidíme Spider-Mana v novém obleku ze Spider-Man: Homecoming. Objeví se i Doctor Strange, který vytváří ve vzduchu odrazové můstky pro Star-Lorda. Je tu první pohled na blonďatou Black Widow, objevuje se i Bucky, který bojuje ve Wakandě spolu s vousatým Captainem (Rogersem). Pohled na Thanose, který drží Thora za hlavu a drtí ji. Poté vidíme úder do Iron Mana, který odletí neznámo kam. V závěru upoutávky pak Thanos pomocí zatím neúplné Rukavice nekonečna přitahuje měsíc a jeho úlomky mrskne po našich hrdinech. Hrdinům říká, že mohou utíkat, ale svému osudu neujdou.

První upoutávka ke snímku sklidila potlesk vestoje a my se nedivíme, očividně je opravdu na co se těšit. Blíží se totiž velkolepé vyvrcholení jedné éry. Níže naleznete fotky a video z akce.

Na akci byly odhaleny i sochy Thanosových generálů, kteří si říkají Černý řád. Ve filmu dojde k menší změně jejich postavení,   budou z nich děti Thanose (jména postav v marvelovském univerzu: Corvus Glaive, Proxima Midnight, Ebony Maw a Black Dwarf).

  

Sochu měl na akci i samotný Thanos a účastníci akce mohli vidět i rukavici Nekonečna v plné síle, tedy osazená kamenem Prostoru (Tesseract), Mysli (žezlo Chitauri), Reality (Aether), Síly (Orb), Času (Agamattovo Oko) a kamenem Duší, který zatím nebyl objeven.

Zdroj: marvel.com / comicbook.com