Už je to pěkných pár set let, co se na dnešním Žižkově, tehdejším Vítkově, odehrála jedna z nejdůležitějších bitev husitských válek. Nyní tato čtvrť znovu ožije žárem bitev, při kterých ale nepoteče krev. Blíží se totiž akce pro všechny milovníky deskových a roleplayingových her ŽižCon.

Festival se koná od čtvrtka 14. září do neděle 17. září v prostorách kostela Československé církve husitské na Žižkově, díky kterému bude mít ŽižCon jedinečnou atmosféru. Tu doplní výlety do žižkovských uliček, jež budou spjaty s některými aktivitami.

Na programu je samozřejmě hraní deskových a rolových her, ale také přednášky, šifrovačky, pohybové aktivity, workshopy, čajovna a další kratochvíle. Pro fanoušky zážitku na vlastní kůži je připravena řada larpů. Deskovkáři budou mít skutečně vynikající výběr, organizátoři zajistili všechny možné hry od Krycích jmen přes Zimu mrtvých po Arcadia Quest.

Výtěžek festivalu jde na podporu Komunitního centra na Žižkově a jeho charitativních aktivit, jako je například vedení nízkoprahového klubu pro děti a mladistvé či pomoc lidem bez domova.

Podrobné informace najdete na stránce ŽižConu.