Výbornou videoherní sérii Uncharted asi není třeba představovat. Stejně tak jistě víte, že minulý rok v létě zkusil prolomit prokletí herních adaptací snímek Warcraft a ke konci roku se s mnohem menším úspěchem pokoušel prorazit Assassin’s Creed. Warcraft si své fanoušky našel, Assassin’s Creed už méně, ani jeden snímek se ale nestal opravdovým kasovním trhákem. Příští rok se na svůj pokus chystá archeoložka Lara Croft s tváří Alicie Vikander a hlavně se již brzy dočkáme dalšího ambiciózního pokusu zlepšit renomé herních adaptací. Dorazí totiž filmová adaptace ságy Uncharted pod taktovkou Sony.

Studio dlouho nevědělo, jak se k filmu postavit. Původní plány počítaly s navázáním příběhu na videoherní sérii, finální rozhodnutí ale překvapivě znělo, že děj filmu se nebude zabývat eskapádami dospělého Nathana Drakea, hlavníh hrdiny čtyř dílů série. Místo toho se tvůrci chtějí zaměřit na mládí Nathana Drakea (tedy část příběhu čtvrtého dílu hry). Mladého Nathana ztvární Tom Holland, který aktuálně září jako Spider-Man. Už z dřívějška se také ví, že scénář k filmu píše Joe Carnahan (Mezi vlky) a režii dostal na starost Shawn Levy (trilogie Noc v muzeu). Tyto zprávy ovšem doposud nebyly oficiálně potvrzeny. Snad se brzy udělá jasno i v tomto ohledu a k tomu se dozvíme o čem by film měl být (v herní předloze je mládí hlavního hrdiny věnováno jen minimum času).

Níže se můžete podívat na trailer k hře Uncharted: The Lost Legacy, která je samostatnou příběhovou kapitolou, jejíž hlavní hrdinkou je postava jménem Chloe Frazer.

Zdroj: youtube.com / collider.com

About The Author