Připravte se na dlouhé zimní večery! Je tu nová Pevnost a s ní knihobraní. Svět totální války několikrát načtla sama historie, neméně krát film a v neposlední řadě samozřejmě i literatura. Kde jinde se s ním setkat než v sérii Warhammer, který u nás vydává nakladatelství Polaris. Pevnost detailně mapuje vývoj této kultovní záležitosti od stolní válečné hry, nejoblíbenější knižní série až po herní zpracování.

Od války se přesuneme k záchraně světa. Po úspěchu filmu Kingsman: Tajná služba, přichází druhý díl pod režisérskou taktovku Matthewa Vaughna. Ten se kromě režie postaral i o scénář. Britští špioni tentokrát spojí síly s americkými kolegy, aby se znovu postavili světové hrozbě. Které londýnské krejčovství posloužilo jako tajná skrýš a po čem se jmenují všichni američtí špioni se dozvíte v článku.

Sedmá řada Hry o trůny je za námi. Chybí vám podrobné shrnutí nebo si jen chcete připomenout epické momenty? Pevnost si připravila drobnohlednou recenzi s velkou dávkou fanouškovských teorií. Co všechno jste nevěděli o (ne)mrtvém drakovi Viserionovi a kdo všechno z populárních osobností se v seriálu objevil, vám Pevnost ráda prozradí. Blade Runner je název úspěšného románu Philipa K Dicka a o něco méně úspěšného filmu z roku 1982. Teď se této klasiky chopila hollywoodská studia a kanadský režisér Dennis Villeneuve snad bude zárukou kvalitního dystopického příběhu.

Knihobraní je tady! Tipem Pevnosti se stává Zánik Impéria. Zapomeňte na kosmické lety. Lidstvo cestuje pomocí mnohodimenzionální sítě. Ale co když tok sítě začíná kolabovat a Impérium je ohrožené teroristickými útoky? Vrací se i Rick Riordan a jeho úspěšné mytologické série. A pokud je libo čtení ke krbu, zkuste Živel. Temnou duchařinu s dávkou detektivky vydává nakladatelství Host. S představou duchovního si málokdo spojí ženy, přesněji děvky a už vůbec ne vodku nebo řev. A takový je právě Phineas Mortimer, hrdina knihy Nesvatý otec Marka Dvořáka. V říjnu konečně vyjde i očekávaný třetí díl série Kostičas mladé britské autorky Samanthy Shannonové. Pokud jste četli Grišu, Leigt Bardugové, neopomeňte Šest vran. Hrdinům budete rozhodně fandit, i když jsou to všichni zloduši. Ani nakladatelství Host nezůstává s podzimní knižní náloží pozadu. Plamen v temnotě je pokračování úspěšné young adult knihy Jiskra v popelu, odehrávající se v anticko-orientálních kulisách. Duše scifisty zase zaplesá nad Dlouhou cestou na malou, rozzlobenou planetu. Ostravský autor Alex Drescher prozradí něco víc o světě, zbraních, byrokracii, a magii a Miroslav Žamboch vás v rozhovoru seznámí s novou knihou, hrdinou Koniášem a prozradí, ke které postavě Verneovek vzhlíží. Co se stane, když svět ovládne dlouhodobý výpadek energie? Kolik mrtvých to přinese a jak tma ohrozí budoucnost lidstva? Marc Elsberg ve svém thrilleru Blackout odpověď zná a Pevnost také.

Historické okénko se bude věnovat lovcům tajemné bestie. Tahle francouzská legenda je v naší české kotlině známá díky filmu Bratrstvo vlků z roku 2001. Co skutečně stálo za mýtem středověkého psa baskervillského a který exponát byl vyhozený ze sbírek Louvru? Bitvami Pevnost začala a bitvami skončí. Roku 1942 proběhla bitva o Midway. Pevnost vás podrobně provede tímto vojenským střetem. Dozvíte se nejenom, která slova kterého admirála používali všichni kapitáni ze Star treku.

Tohle a mnohem víc vás na podzim v Pevnosti čeká. Takže zbývá jen otevřít víno nebo knihu a ponořit se do fantastických světů.

Komentáře

komentářů

About The Author