Klepítko, nebo tykadlo? Přichází Megafauna!

Vzhledem k tomu, že se kampaň ke hře Bios: Genesis setkala s úspěchem, chystá David Hanáček další hru z této trilogie – Bios: Megafauna. V ní se ocitneme v daleké minulosti před 450 miliony lety, v období zvaném ordovik. Mnohobuněčné organismy právě opouští své vodní prostřední a chystají se osídlit pevninu. Jenže, jak dobře poznamenal Darwin, přežijí jen ti nejsilnější, a to nejen při oslavě narozenin v nonstopu.

Na začátku si vyberete z primitivních kmenů hmyzu, měkkýšů, obratlovců či rostlin. Můžete přitom použít vaše výtvory z Genesisu, což považuji za vynikající prvek. Herní plochou vám pak bude prehistorická podoba Země, sestavená z tektonických desek dělících se na jednotlivé biomy.

Největším lákadlem a hlavním principem hry bude vývoj vašeho živočicha či kytičky. Začnete s archetypálním organismem, který ale budete modifikovat. Může se tak vyvinout v letce, vrátit se ve vodní formě zpět do oceánů, nechávat si narůst nové orgány nebo přebytečné oddělávat, vytvářet nové genotypy a podobně. Nová mláďata umisťujete do biomů, ale dávejte pozor, ať jim prostředí vyhovuje a mají v něm dostatek potravy.

Na závěr se pak největším pánem tvorstva a vítězem hry stane ten, kdo nahraje nejvíce bodů. Ty se umisťují za organismy, jež přežily nástrahy evoluce, a další prvky (cennější je například živočich, který umí mluvit nebo má emoce).

Hra obsahuje řadu variant. Můžete si vybrat, zda chcete lehčí (tzv. zub a dráp) či těžší (tzv. horská dráha). Můžete si zahrát sólo nebo si s jedním kamarádem dát duel odvěkých rivalů rostliny vs. zvířata. Opusťte planetu Zemi a pokuste se rozbujet život na Marsu či Venuši. A především, zjistěte mnoho zajímavých informací z jichž klasických propracovaných flavour textů!

K dispozici by měl opět být přehledný videonávod (který mi minule u Paxu zachránil život). A pokud vše klapne (odkaz na kampaň zde, v současné chvíli chybí necelá stovka předobjednávek před započetím výroby hry), David Hanáček chystá také završení trilogie v podobě hry Bios: Origin, máme se tedy na co těšit.