Tak jsme zase tady spolu, jako každou středu, jako každý pátek. Je tady Dave se svým crowdfundingovým okénkem!

Dětičky šmatlají do škol a školek, spoje MHD zase jezdí ve správných intervalech a deskoherní crowdfunding kvete pěkně svižným podzimním tempem. Pojďme si projít naše tipy na zajímavé projekty, které se v této oblasti urodily.

A začneme hned pěkně zprudka s pořádnou těžkotonážní peckou. Svoji kampaň právě končí hra jménem Champions of Hara, obrovská figurkovka s pěkně vymazlenými miniaturami. Hráčům nabídne kompetitivní i kooperativní variantu a v té kooperativní se dobrodruhové snaží zachránit umírající svět Hara ve dvanácti unikátních scénářích. K záchraně světa je třeba se nebát zašpinit si ruce zabíjením příšer, zavíráním trhlin a ošoupat si boty při prozkoumávání světa. Hráči při tom odemykají nové schopnosti pro svoje hrdiny a získávají předměty, které jim pomáhají v jejich nelehkém úkolu. V kompetitivním módu si to hráči rozdají na férovku mezi sebou, celkově ale hra působí, že kooperativní varianta je primární a kompetitivní jen doplňková. Hru si může zahrát i solo hráč, lépe si ji ale nejspíš užijete ve skupině čtyř (s rozšířením až šesti) udatných reků. Hra byla zafinancována během jednoho dne a nyní má na kontě přes 120 tisíc dolarů (přes 2,5 milionu Kč). Základní hra stojí 60 dolarů (cca 1 300 Kč), za 100 dolarů (2 200 Kč) dostanete základní hru i s rozšířením.

Dalším zajímavým kouskem je projekt jménem Forbidden Lands. Jedná se o klasické fantasy RPG ze staré školy s otevřeným světem (nám to trochu připomíná Dračí doupě, českou verzi Dungeons & Dragons). Hráči si ve světě mohou dělat co chtějí, mohou bloumat po mapě, prozkoumávat zákoutí světa, sem tam vymlátit jeskyni, nebo si klidně postavit vlastní pevnost a bránit ji před nájezdy! A přitom vše mohou dle chuti posouvat příběh kampaně. Balení s hrou obsahuje pravidla a zákonitosti světa Forbidden Lands, kampaň a krásnou mapu. Do konce crowdfundingové kampaně zbývají ještě asi 2 týdny, připojit se můžete už od 25 dolarů (550 Kč), za které dostanete PDF verzi herních materiálů pro vlastní tisk, za lidových 44 dolarů (necelých 1 000 Kč) fyzickou kopii hry.

Pokud máte slabost pro bizarní světy, zbystřete a věnujte pozornost kampani ke hře Cerebria – The Inside World. Tato neobvyklá hra se odehrává v mysli osoby jménem Cerebria; mysl je symbolizována fantasy světem, ve kterém spolu bojují týmy (2–4 hráčů, solitérní varianta je ve vývoji) dvou protikladných sil – Bliss (blaho) a Gloom (smutek), které se snaží vytvarovat mysl podle svých představ. Hráči se ujmou rolí jakýchsi duchů (Spirits), kteří mohou ovládat emoce Cerebrie a tím ovlivnit její finální identitu. Přikloní se na stranu optimismu, či melancholie? Za bizarně znějícími pojmy se skrývá mechanismus kontroly nad územím, doplněný o volbu akcí, deckbuilding a hand management. Uprostřed herní desky vzniká jakási věž symbolizující jednotlivé úspěchy obou stran v dílčích oblastech. Kromě opravdu působivého designu zaujmou i pěkné miniatury a velmi neotřelé téma hry. Kampaň končí příští týden, do hlavy Cerebrie se můžete podívat za příspěvek začínající na 25 dolarech (550 Kč, samostatná karetní hra z tohoto světa), pro plnohodnotný zážitek ale budete muset z peněženky vyndat 60 dolarů (cca 1 300 Kč, za 100 dolarů/2 200 Kč získáte verzi obsahující nabarvené miniatury!).

Zaujal vás některý z našich tipú? Nebo jste již podpořili nějakou jinou hru?

Komentáře

komentářů