Snímek Světová válka Z byl i přes určité trápení nakonec v kinech velmi úspěšný. Celkové příjmy se vyšplhaly na částku 540 milionů dolarů, i přesto to s pokračováním dlouho nevypadalo dobře. V průběhu letošního roku ale na povrch vyvěraly informace, že se navazující film přece jen chystá. Původně měl být snímek uveden ještě letos v létě, ale z tohoto termínu sešlo když projekt opustil Juan Antonio Bayona.

Šéf studia Paramount Pictures Jim Gianopulos potvrdil velmi dobrou zprávu, totiž že režisér David Fincher opravdu natočí Světovou válku Z 2. Jeho zapojení do projektu bylo nejprve pouhé přání hlavní hvězdy a jednoho z producentů prvního filmu, Brada Pitta. Nejspíše i díky dobrým vzájemným vztahům, které mezi sebou Fincher a Pitt mají. Ne náhodou spolu dvojice natočila již tři filmy, z nichž dva se dají bez problémů označit za kultovní: Sedm a Klub rváčů. Třetím filmem byl Podivuhodný případ Benjamina Buttona.

V minulosti měl druhou Světovou válku Z točit zmíněný J. A. Bayona, ten ale nakonec utekl k druhému Jurskému světu a až teď studio získalo více než plnohodnotnou náhradu. Scénář dolaďuje Steven Knight (Peaky Blinders) a natáčení by mělo začít na jaře roku 2018. Pevně doufám, že současné nastavení už je neměnné. Vidět po dlouhé době Finchera u vzniku potenciálního blockbusteru by mohlo být velmi zajímavé.

V hlavní roli by se měl vrátit Brad Pitt jako expert OSN Gerry Lane. Pitt se na prvním filmu podílel nejen herecky, ale i jako producent, navíc se jedná o (z komerčního hlediska) největší hit jeho kariéry.

Zdroj: collider.com / boxofficemojo.com