Ještě jste si nevychutnali jedno a už přistává druhé. Mimořádně se ale nebavíme o pivech ve vašem vesnickém výčepu, ale o hrách na téma Star Wars. Tenhle fenomén zkrátka dojí peníze lépe než petrolejová kráva. Na druhou stranu, nejnovější počin od Fantasy Flight Games vypadá vážně skvěle, pojďme se s ním tedy seznámit.

Star Wars: Legion je hra s miniaturami, ve které se ocitnete v roli generála pozemních armád ve světě Hvězdných válek. Jako první (protože pochopitelně očekáváme bambilión rozšíření) vyjde edice zvaná Core Set, která bude obsahovat karty, žetony, prvky terénu a především rovných třicet tři nabarvitelných figurek, které do vašeho sklepa přenesou zuřivé boje na Tatooine či Naboo. Můžete se těšit na staré známé stormtroopery, AT-RT, Darth Vadera a další stroje a hrdiny tohoto univerza.

Každá z jednotek má k dispozici dvě akce, může se tak vrhnout na zteč, pečlivě si zamířit a pak teprve vystřelit, bez bázně pochodovat skrz laserovými střelami prošpikované bojiště či si dáchnout v druhé linii. Zajímavostí by měl být mechanismus, při kterém nehýbete s každou figurkou zvlášť, ale pohnete s velitelem a ostatní jednotky se mu přizpůsobí (fyzicky je ale přesunout budete muset nejspíš sami). Vaši vojáci si budou moci vybírat, kterou zbraň použijí, takže někdy necháte na férovku bzučet světelné meče, jindy ve stylu Indiana Jonese prostě tasíte blaster a soupeři zbudou jen oči pro pláč.

Stejně jako ve většině wargames, i zde si budete moci vybrat vaši armádu, část bitvy se tak odehraje ještě před prvním výstřelem. A je z toho také patrné, že plány s hrou dalece přesahují základní balení. Vaše armády doplní vhodně vybrané karty s buffy, Darth Vader se tak může naučit házet svůj meč a vaše stroje můžete ozbrojit a obrnit tak těžce, že se pod všemi laserovými kanóny sotva pohnou.

Hru můžeme očekávat na začátku roku 2018. Vydavatelství Blackfire, tradiční lokalizátor her od FFG, lokalizaci Star Wars: Legion neplánuje.