Letos v březnu spáchala dcera režiséra Zacka Snyder, Autumn, sebevraždu. Rodina tuto informaci z pochopitelných důvodů držela mimo média, režisér Snyder teď ale přiznal, že chce být se svými nejbližšími a celý film je pro něj momentálně na druhé koleji.Je sicepřesvědčený, že se jedná o velmi dobrý film, ale aktuálně nemá u něj nejvyšší prioritu. To je samozřejmě pochopitelný důvod pro odchod. Jeho náhradníkem se tak stal Joss Whedon. Ano, ten Joss Whedon, který natočil Avengers (pro konkurenční studio Marvel). Sám Whedon se účastnil promítání pracovní verze snímku Justice League. Premiéra filmu, která je plánovaná na listopad, není naštěstí ohrožena. Prezident Warner Bros. Toby Emmerich uvedl, že směr který snímku udal Snyder, je neměnný a Whedon film jen o něco málo doplní. Výsledný tón filmu by měl být nezměněný.

U takto velkých projektů je běžné, že v létě probíhají dotáčky, během kterých se ladí finální verze filmu. A Justice League není výjimkou. I přes dřívější negativní zprávy, že se přetáčí celé scény filmu, je nyní údajně vše v pořádku a vše běží dle plánu. Dotáčky probíhají v ateliérech Cardington v Anglii a na starost je má zmiňovaný Joss Whedon, který k nim napsal i scénář. Na place je i představitel Supermana, Henry Cavill, který nedávno postnul fotku v kostýmu na svůj Instagram.

Mimo to proběhlo i oficiální oznámení ohledně hudby k filmu. Narozdíl od soundtracku k filmu Batman v Superman ji tentokrát nesloží Junkie XL. Whedon si místo něj přizval Dannyho Elfmana, se kterým režisér spolupracoval na snímku Avengers: Age of Ultron. Zajímavostí je, že Elfman je autorem hudby k filmu Tima Burtona z roku 1989, Batman.

Oficiální synopse: Poháněný obnovenou vírou v lidstvo a inspirovaný Supermanovou vznešenou obětí, se Bruce Wayne za pomoci nového spojence, Diany Prince, postaví ještě většímu nepříteli. Batman a Wonder Woman společně dávají dohromady tým nadlidí, který se postaví proti nově probuzené hrozbě. Avšak navzdory zformování bezprecedentní ligy hrdinů (Batman, Wonder Woman, Aquama, Cyborg a The Flash), může být na záchranu planety, která čelí útoku katastrofických rozměrů, už pozdě.

Jen pro připomínku, v hlavních rolích snímku se objeví Ben Affleck, Henry Cavill, Gal Gadot, Amy Adams, Jason Momoa, Ray Fisher, Amber Heard, Ezra Miller, Jeremy Irons, J. K. Simmons a Willem Dafoe.

Zdroj: hollywoodreporter.com / instagram.com