Snímek Jurský svět sklidil ohromný úspěch, na který chce studio pochopitelně navázat s pokračováním. Druhý film je tak již v přípravě a měl by ještě více odkazovat na původní dinosauří trilogii. Vrátí se tak Jeff Goldblum, který si zopakuje roli doktora Ian Malcolma. Novou postavu, Benjamina Lockwooda, bývalého partnera Johna Hammonda, se kterým se podílel na klonování dinosaurů, ztvární veterán James Cromwell.

Režie se ujal Juan Antonio Bayona, scénář napsali Derek Connolly a Colin Trevorrow (režisér prvního filmu). V hlavních rolích se vrátí Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, B.D. Wong, ke kterým se připojí také Toby Jones, Rafe Spall, Ted Levine, Daniella Pineda, Geraldine Chaplin a Justice Smith. Datum české premiéry je stanoveno na 21. června 2018.

Nedávno byl také odhalen název filmu, nebo spíše jeho podtitul. Název filmu tak teď zní Jurassic World: Fallen Kingdom (tedy Jurský svět: Padlé království). Zatím není jasné, o jaké království by se mělo jednat (uvidíme, jestli nějaká upřesňující informace unikne do médií, nebo se to dozvíme až v kině). Colin Trevorrow se nechal slyšet, že se můžeme těšit na jednu velkou akční scénu přímo uprostřed filmu. Dále slibuje, že ke konci bude snímek pořádně gradovat a rozhodně nebude nouze o napětí.

Zdroj: collider.com