Filmy DCU, tedy DC univerza (podobně jako MCU, Marvel Cinematic Universe) potkávají bohužel neustále problémy. Špatné recenze, mohutné přetáčky, nedoladěné kampaně k jednotlivým snímkům a v neposlední řadě změny na postu režiséra. Právě post režiséra je u chystaného snímku The Flash zdrojem problémů. Film již stihli opustit Phil Lord, Chris Miller, Seth Grahame-Smith a jako poslední utekl Rick Famuyiwa. I přesto se snímek stále chystá, a to se scénářem, který napsal Joby Harold (Král Artuš: Legenda o meči, který šel nedávno do kin).

Pojďme se ale podívat na potenciální adepty na post režiséra, jejichž jména jsou v souvislosti s filmem skloňována. První je Robert Zemeckis, který je s projektem spojován již pár měsíců. Zemeckise znají příznivci trilogie Návrat do budoucnosti a oscarového snímku Forrest Gump. Dalším adeptem je Matthew Vaughn, který natočil parádní x-menovskou První třídu, ale podle posledních zpráv to vypadá, že se po dvojce Kingsmana vrhne i na trojku. Posledním adeptem, který byl s Flashem spojován, je Sam Raimi, který stojí za trilogii Spider-Mana. Raimi tedy má s komiksovými adaptacemi dost zkušeností (jeho Spider-Man před 15 lety de facto odstartoval moderní éru komiksových filmů), ale nabídku už údajně stihl odmítnout.

Ezra Miller u Flashe samozřejmě zůstává a Billy Crudup (Flashův otec Henry Allen) také – oba se objeví i ve filmu Justice League. Horší je to s Kiersey Clemons (Flashova přítelkyně Iris West), která u projektu byla díky účasti režiséra Famuyiwy. Její přítomnost ve filmu je tak nejistá.

Premiéra filmu je ale plánovaná až na rok 2020, takže k nalezení vhodného režiséra je ještě stále dostatek času.

Zdroj: variety.com