Je tu léto! A s ním všelijaká mrňavá havěť. Zapomeňte na klíšťata, ovády nebo mušky, v červenci hrají prim pavouci!

Peter Parker se v červenci vrací jako Spider-man. Spider-man Homecoming vstupuje do kin tento měsíc. Režie se ujal Jon Watts a očekávání jsou skutečně vysoká.

Jako superhrdina má Spider-man za sebou taky nějakých pár dekád. Vymysleli ho r. 1962 Stan Lee a Steve Ditko a od jiných komiksových postav byl prvním, který se potýkal s nástrahami běžného denního života. Ano, Spider-manovi v době převratného kousance bylo pouhých 15 let. Pevnost vám v červencovém vydání přináší detailní článek ze Spideyho života. Věděli jste například, kdo je největší Spideyho kámoš nebo že existují i skuteční Spider-mani?

O prázdninách se vrací nejeden kult. Tudíž se můžeme těšit i na další Planetu opic. Lidstvo je (jak jinak) opět na vyhynutí, tentokrát však díky agresivnímu viru. A viní z toho opice. Ale opice jsou tentokrát více připravené ke krvavému střetu.

Valerian a Město tisíce planet je už čtvrtou sci-fi Luca Bessona. Dobrodružné space opery se dočkáme koncem měsíce a patrně půjde o nejdražší film, který kdy Besson natočil. Co má snímek společného s Pátým elementem se dozvíte v článku.

Premiéra sedmé řady nejúspěšnějšího fantasy seriálu Hra o trůny už na nás čeká za necelých 14 dní a Pevnost tomuto fenoménu věnuje hned šest stran.

Kromě přehledu stěžejních událostí Západozemí se například dozvíte, co má společného česká kotlina s Daenerys nebo která smrt byla v GOT nejdražší. A tahákem letošní série budou zejména draci. Ti momentálně dorostli velikosti Boeingu 747 a Pevnost v článku přináší informaci, co se stane s jedním z nich.  Pro skalní fanoušky jedno varování: Nečtěte spoilery ve speciálním okénku! Co se na svět dostalo v ukradených poznámkách stanice HBO?

Červenec znamená také dovolenou a dovolená se většinou nese ve znamení dobrého čtiva.

Drake je nájemný zabiják, který místo pistolí používá démony. Drsnou urban fantasy ze špinavého Londýna vydává nakladatelství HOST tento měsíc. Pozornosti by neměla ujít ani Plíseň, druhý díl série Havraní kruhy norské spisovatelky Siri Petersenové.

V tipu Pevnosti bude představená hororová kniha amerického spisovatele Johna Searlese Nebudete se bát ničeho zlého, propojení moderního gotického románu a psychologické detektivky.

Pokud máte raději českou kotlinu, neměla by vám ujít prvotina Petry Kubaškové Síť snů. Přestože se jedná o urban fantasy, netradičně se tu objevují pravěké světy.

Pro fanoušky série Cizinka, o cestovatelce časem z moderní Anglie do skotské Vysočiny 18. století, máme dobrou zprávu. Nakladatelství Omega vydává spin-off této fantasy romance, další pokračování s lordem Johnem. Spisovatelka Diana Gabaldonvá tentokrát napsala příběh plný intrik, šokujících zvratů se zápletkou, za kterou by se nemusela stydět ani Agatha Christie.

Kontakt s emzáky je vděčné téma mnoha sci-fi zápletek, ale stále jde napsat originálně. Problém tří těles Liou Cch´- Sina se většinou pohybuje ve vědeckém prostředí, ale i tak kniha nepostrádá dynamiku, zejména díky své tíživé atmosféře. Práva byla prodaná již do 40 zemí. U nás tento zajímavý literární počin vydalo nakladatelství HOST.

Ve vesmíru ještě na chvíli zůstaneme. Nakladatelství Brokilon řadu Star Trek a do konce letošního roku vyjde šest nových knih této série.

V návaznosti na film Christophera Nolana, Dunkerk, který už teď zaznamenává pozitivní ohlasy, se v historickém okénku vydáme na cestu časem. Dunkerk totiž nebyl svědkem jen jedné bitvy z kraje a konce II. světové války, ale v celé historii se stal místem střetu již šesti bitev. Které byly ty nejdůležitější a kdo s kým se tu utkal?

Červencová Pevnost je prostě přehled toho nejlepšího na první letní měsíc!

Komentáře

komentářů

About The Author