Ve třetím díle Kapitána Ameriky se představil hrdina jménem Black Panther (s tváří Chadwicka Bosemana). Black Panther je legendární hrdina z (fiktivního) afrického státu jménem Wakanda. Nejde o jednu osobu, ale spíše o symbol, z hlediska příběhu je Black Pantherem T’Challa, syn krále T’Chaky. Výstroj se předává z generace na generaci. Wakanda je také domovem nejpevnějšího kovu na Zemi (vibrania), z něhož má štít Kapitán Amerika a Black Panther brnění. Black Panther nespoléhá pouze na výbavu, ale i na své schopnosti. Jeho sílu dobře ilustruje například souboj s Winter Soldierem, který se odehrál ve třetím dílu Kapitánovy trilogie. Za jeho schopnostmi stojí kromě špičkového výcviku i sérum, které pomohlo udělat z Kapitána Ameriky a Winter Soldiera nadčlověky.

Sólový film Black Panthera by měl odhalit více z jeho původu, schopností i o samotné Wakandě. Snímek přijde do kin 15. února roku 2018. Režie se ujal Ryan Coogler, který natočil vynikajícího Creeda. Z tohoto filmu si režisér přivedl i Michael B. Jordana, který v marvelovce ztvární postavu jménem Killmonger, jednoho z nejtemnějších padouchů v rámci univerza. Jeho pravé jméno je N’Jadaka a několik let žil v exilu s rodinou, po smrti jeho otce (zabit při spolupráci s Klauem, kterého hraje Andy Serkis) vyrůstal Killmonger v Americe, kde vystudoval vysokou školu. Jeho motivy v připravovaném filmu jsou zatím neznámé.

V upoutávce na sebe strhává pozornost zmíněný Ulysses Klaue, překupník se zbraněmi, kterého vyslýchá Everett Ross (Martin Freeman, oba se představili ve snímcích podle J. R. R. Tolkiena). Tomu se Klaue snaží vysvětlit, že ve Wakandě je zajímavé místo, kde se vyskytuje a zpracovává vzácný kov vibranium. Další záběry upoutávky nás zavedou do vyspělé Wakandy, dozvíme se o tajném městě, které se chystá na radu wakandských klanů, které spolu bojují o moc. Kromě Wakandy se podíváme i do Koreje, kde se Klaue pokusí přepadnout casino.

I přesto, že upoutávka není na finální film, působí svěže a slibuje trochu jiný zážitek, než na jaký jsme zvyklí z běžných marvelovek. Níže můžete shlédnout i nový plakát s hlavním hrdinou.

Oficiální synopse: Po událostech z filmu Captain America: Občanská válka se král T’Challa vrací do izolovaného a technologicky vyspělého afrického státu Wakanda, aby se stal vůdcem svého lidu. Brzy však zjistí, že o trůn se ucházejí i jiné frakce z jeho země. Když se dva padouši spojí za cílem zničit Wakandu, hrdina jménem Black Panther si musí na pomoc zavolat agenta CIA Everetta K. Rosse a královskou ochranku Dora Milaje, aby zabránili zatažení Wakandy do celosvětového konfliktu.

Zdroj: youtube.com