Nakladatelství JOTA právě vychází novinka z ediční řady Beletrie.

Mark Frost

TAJNÁ HISTORIE TWIN PEAKS

Sovy nikdy nebyly tím, čím se zdály být. Vítejte v městečku Twin Peaks.


Když se v roce 1990 na televizních obrazovkách objevil seriál Městečko Twin Peaks, získal si okamžitě srdce fanoušků po celém světě a stal se jedním z kultovních televizních seriálů. Režisér David Lynch vybudoval bizarní, fantaskní a často děsivý svět zdánlivě poklidného maloměsta, v němž se postupně rozplétá předivo záhad, započatých vraždou mladé dívky. Ale byl to skutečně opravdový začátek všech podivností, které jsou s městečkem Twin Peaks spojeny?

Nyní přichází spolutvůrce přelomového televizního seriálu Mark Frost s příběhem, na který miliony fanoušků čekaly dlouhých 25 let. Kniha Tajná historie Twin Peaks rozšiřuje svět původního seriálu a nevysvětlitelné jevy, ke kterým zde docházelo, zasazuje do vrstevnatého příběhu. Na počátku se prostřednictvím cestovních deníků Lewise a Clarka vracíme na počátek 19. století, k prvním kontaktům s domorodými indiány. Vše totiž nasvědčuje tomu, že kořeny záhad leží hluboko v dávné minulosti. Jedno tajemství však vede ke druhému… až k závěrečným šokujícím událostem…

Třetí řadu kultovního seriálu Davida Lynche Twin Peaks právě vysílá tv stanice HBO.

Vychází 28. 6. 2017EAN: 9788075651518
pevná vazba s přebalem, 368 stran, běžná cena: 598 Kč
Originální název:
Secret History of Twin Peaks
Přeložil: Petr Kovařík

Ukázka: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/tajna_historie_twin_peaks

Mark Frost 

Vystudoval režii a scenáristiku na Carnegie Mellon University. S Davidem Lynchem se podílel na kultovním televizním seriálu Městečko Twin Peaks (Zlatý glóbus), později na filmové adaptaci oblíbené Slečny Marplové od Agathy Christie. Jeho knihy, ať už thrillery nebo populárně naučné tituly o golfu a baseballu, se proslavily po celém světě.

Mark Frost žije v Los Angeles se svou ženou a synem.

Více na ByMarkFrost.com.