Jak se schovat před pekelnou výhní, která tam venku mění svět v postapokalyptickou poušť? Třeba na GameCon! Již 23. ročník tohoto festivalu se koná od 20. do 23. července v kulturním domě Dukla na Gorkého 2573 v Pardubicích. Ústředním motivem akce je AI – umělá inteligence. Jedná se o největší festival nepočítačových her u nás a rozhodně stojí za to ho navštívit!

Návštěvníky čeká řada pestrých aktivit. Můžete si zahrát deskové, karetní nebo rpg hry (včetně mistrovství v Dračím doupěti), můžete si zničit záda zohnutím nad wargamingovými stoly či protáhnout kosti na pohybovém workshopu. V řadě her se budou konat také turnaje, například v legendární střílečce Bang!, turnajových stálicích jako jsou Dominion, Krycí jména, Osadníci z Katanu a Summoner Wars, nebo v novějších hrách, kterým turnajové hraní svědčí (Goblíci jedlíci, Kingdomino, Krysí válka).

Kdo se chce něco dozvědět o světě fantastiky, navštíví nějakou z přednášek v rámci ParConu, který se koná společně s GameConem. Jde o pardubický con příznivců fantastiky, tento putovní festival původně v Pardubicích vznikl a letos se do své domoviny vrací. Festival se pořádá již od roku 1982.

Kdo se bude chtít zasmát, může zajít na improshow pardubické zábavné skupiny. Doprovodný program je různorodý a určitě se nebudete nudit ani jeden den.

Vstupné na akci je zdarma, některé aktivity jsou nicméně zpoplatněné. Detaily se dozvíte na stránce GameConu, kde se také můžete registrovat, soutěžit o slevu na vstup či se dozvědět podrobnější informace.