Studio Universal zveřejnilo druhou upoutávku k nové Mumii, která nám blíže představuje postavu Toma Cruise (ta Mumii vypustila na svět), samotnou Mumii (Sofia Boutella), neznámou postavu v podání Annabelle Wallis a doktora Jekylla (Russell Crowe). Posledně jmenovaný by mohl být hlavním pojítkem s připravovaným hororovým univerzem Dark Universe (jedná se o sdílený svět monster, ve kterém se mimo Mumie objeví Frankensteinova nevěsta nebo Neviditelný muž).

Podle ukázky můžeme soudit, že nebude nouze o akční kousky, se kterými je Tom Cruise velmi dobře seznámen ze svých předchozích filmů a asi si připadal jako při natáčení pouštní verze Mission: Impossible.

Režie snímku se ujal Alex Kurtzman, scénář napsala trojice David Koepp, Christopher McQuarrie a Dylan Kussman. O hudební doprovod se postaral Brian Tyler. Premiéra je stanovena na 8. června.

Kromě běžné verze upoutávky přišel ještě prodloužený trailer, který byl určen pro televize. Jeho nádech je hororovější, ale neznamená to, že snímek Mumie bude horor (šéfka studia Universal Donny Langley v minulosti prohlásila, že ve filmu bude více akce než hororových prvků). Prodloužený trailer přináší oproti standardní verzi schopnosti Mumie a náznak osudu, který potká postavu Toma Cruise, která nedopatřením pomůže oživit egyptskou princeznu Ahmanet (Mumii).

Oficiální synopse: Tom Cruise je hlavní hvězdou Mumie – neobyčejné a zbrusu nové filmové verze legendy, která fascinuje kultury po celém světě už od počátků civilizace. Ačkoliv byla bezpečně pohřbena v kryptě hluboko pod nesmiřitelnou pouští, je starověká královna (Sofia Boutella) probuzena v současnosti. Královna byla nespravedlivě připravena o svůj osud, po tisíciletí se v ní hromadila zloba a přináší s sebou hrůzy, které překračují lidské chápání. Od rozsáhlých pouští Středního východu, až po bludiště ukrytá pod moderním Londýnem, přináší Mumie překvapivou intenzitu, napětí, údiv a originální podání, které nás uvádí do nového světa bohů a monster.

Zdroj: youtube.com