Starší generace hráčů při čtení nadpisu jistě zajásala. Master of Orion! U mnoha lidí je tahle vychytaná strategie spojená s řadou probdělých nocí. Pro ty z vás, kteří jsou moc mladí nebo hráli radši na automatech, nabídnu krátké shrnutí: Master of Orion je budovatelská hra „civilizačního“ charakteru, ve které jste se v roli lídra jedné z mnoha vesmírných ras snažili ovládnout galaxii. Přitom jste kolonizovali planety, rozjížděli na nich průmysl, vyjednávali s ostatními národy a občas se je snažili vyhladit. Dnes už nepříliš originální princip tehdy pořádně rozvířil vzduch, a proto nás novinka, že se hra chystá také „na stůl“, příjemně potěšila.

Master of Orion: The Board Game je hra určená pro 2–4 hráče, které zabaví asi na hodinku. Stojí za ní ruští designéři Ekaterina Gorn a Igor Sklyuev, kteří tímto projektem debutovali. Každý hráč se chopí jedné rasy. Na výběr budou například tajemní Darlokové, geniální Psiloni, lidé, o kterých vlastně nikdo neví, jak se dostali do vesmíru dřív, než se stihli pozabíjet atomovkami, a podobně. Vaše civilizace se může směrem k rozvoji vydat různými stezkami – můžete se soustředit na vědu a pak třeba ovládat počasí, vrhnout se do budování armády či si pomoci k cizímu tajemství mazanými špehy. Každý národ je navíc jiný, bude tedy také záležet na tom, po jaké rase sáhnete.

Vizuálně vypadá hra moc pěkně. Můžete se těšit na krásné kartičky jednotlivých ras a také samotné herní karty, vyvedené v pestrých barvách. O převedení do češtiny se postará společnost MINDOK, pokud nás nepřepadnou mimozemšťané, hra vyjde asi v září letošního roku (termín se ještě může posunout).