V temném království nadále zuří boj o to, který z kandidátů na trůn zplodí potomka jako první. Merry je zoufalá, má v posteli tolik krásných a schopných mužů, ale otěhotnět se jí stále nedaří. Naštěstí její konkurent a největší nepřítel Cel je pořád uvězněn kvůli pokusu o její vraždu. Starosti jí také dělá její strýc Taranis, vládce Požehnaného království, který křivě obviní některé strážce Marry ze znásilnění jedné z dam dvora a navíc se lstí pokusí pána běsů Sholta poštvat proti Temnému království.

 „Položila jsem dlaně na jeho a zjistila, že jeho ruce jsou stejně temné jako jeho plášť, ale také jsem věděla, že tohle není můj Doyle, moje Temnota. Tohle je Choť.“

Dotek bouře je ve srovnání s předchozími díly strohý obsahově i rozsahem. Děj popisuje události několika málo hodin, které jsou plné sexu. Merry jako potomek pěti bohů plodnosti probouzí zpět velmi starou magii prostřednictvím sexu, která zmizela před mnoha staletími. Jejím strážcům se začínají vracet ztracené schopnosti, stávají se silnějšími a jistějšími. I ti, kteří byli na pochybách, začínají Merry věřit. Princezna společně s muži oživí místa sithenu, které byly už dávno bez života. Stává se rovnocennou protivnicí své tety, královny Andais. Meredith sice pomáhá získat moc sithenu i svým nejbližším, ale zároveň ohrožuje Andaisinu mocenskou pozici.

Hamiltonová opět potvrdila, že je mistryní psaného slova. Uchvátí nás popisy míst sithenu a jejich proměn i popisy osudů jednotlivých postav. Dotek bouře nám ukáže, že i za arogantní maskou se může skrývat krvavá křehká duše, která se jen není schopna bránit. Tím poukazuji na život bývalého dvorního opilce a baviče Abloeca, který kdysi patřil k požehnanému dvoru a nyní je jen zoufalá troska. Zvrátí Merry jeho osud a navrátí mu jeho ztracenou hrdost?

Do popředí dále vystupuje Sholto, král běsů, poloviční sidhe. V obou královstvích ho vidí jako nestvůru – je sice krásný, ale jeho břicho je pokryto chapadly. Touží po přízni jiného sidhe. Usouží se smutkem nebo se konečně dočká?

Příběh opět vypráví sama Merry. Jak jsem se zmínila, od začátku uběhne pouze pár hodin, které jsou protkané jednou sexuální scénou za druhou. Sex k této knize jednoduše neodmyslitelně patří. Skrze něj se stane Dotek bouře poutavý a živý. Konec aktu vždy přinese nečekaný zvrat. Očekávání, co se udá tentokrát, způsobuje hltání celého příběhu.

Autorka prokládá text i popisnými pasážemi, které dokreslují dané výjevy a pomáhají čtenáři navodit živý obraz příběhu. Uvidíte, že se místy budete červenat.

Dotek bouře se točí se okolo jednoho – sexu. A pak události, které způsobí. Autorka v tomto díle trochu opustila propracovanost příběhu a svou pozornost především zaměřila na prokreslení emocí. I když se toto dílo může zdát jako slabší část série, pozornému čtenáři jistě neunikne, že v příběhu bylo zmíněno mnoho událostí, které nebyly dále dořešeny. V příštím díle se jistě dozvíme více. Naše hrdinka totiž navštíví dvůr vládce Požehnaných sidhe. Uvidíme, jak si se svým zákeřným strýcem poradí.

Vydal: Epocha; 2015

Autor: Laurell K. Hamiltonová

Překlad: Dominika Moulíková

ISBN: 978-80-7425-246-4

Počet stran: 188