Letos na podzim se do našich kin vrátí akční sci-fi klasika 90. let. Terminátor 2: Den zúčtování, který režíroval James Cameron bude v našich kinech uveden 7. září ve 3D formátu. V minulosti takto Cameron uvedl Titanic, který sklidil velký úspěch za digitální úpravu. To samé se dá očekávat i od Terminátora, upoutávka na novou verzi sází na známé momenty, při kterých srdce fandů zaplesají.

Jen pro připomenutí, v této slavné klasice ztvárnili hlavní role Arnold Schwarzenegger, Edward Furlong, Linda Hamilton a Robert Patrick.

Oficiální synopse: Deset let po neúspěšném pokusu zabít Sarah Connorovou, matku budoucího vůdce lidstva ve válce proti strojům, se do Los Angeles vrací z budoucnosti nový Terminátor, typ T-1000, aby zlikvidoval už narozeného Johna Connora. Dospělý Connor v roce 2029 na svoji ochranu posílá do minulosti druhého terminátora T-800. Oba stroje nezávisle na sobě pátrají po malém Johnovi. Chlapec zjišťuje, že T-800 je naprogramován na jeho ochranu a s jeho pomocí osvobodí svou matku z psychiatrického ústavu, kde je léčena z údajné schizofrenie. T-800 oběma vysvětluje, co přinese budoucnost. Tu je však možné změnit…a při tom všem hrdiny stíhá nemilosrdný a zřejmě nezničitelný T-1000.

[embedvideo id=”zRsTWZZOEcQ” website=”youtube”]

Filmová práva k sérii Terminátor se postupně vrací k duchovnímu otci Jamesi Cameronovi, který bude z pozice producenta dohlížet i na novou verzi. Práva by se měla vrátit v roce 2019, již teď Cameron hledá vhodného adepta na režisérský post pro chystaný snímek, aktuálně jedná s Timem Millerem, který loni zabodoval s Deadpoolem.

Zdroj: youtube.com