První spin-off k sérii Transformers, který nese název Bumblebee, našel svého režiséra. Stane se jím režisér animáku Kubo a kouzelný meč, Travis Knight. Právě tento snímek byl letos nominovaný na dva Oscary (kategorie nejlepší animovaný film a nejlepší vizuální efekty). Bumblebee bude ale v oblasti hraných filmů pro Knighta debut. Práce na filmu začnou již brzy, premiéra snímku byla ohlášena na 8. června 2018.

Před uvedením tohoto snímku nás ale čeká ještě regulérní pokračování hlavní série, tentokrát s názvem Transformers: Poslední rytíř. Scénář k filmu Bumblebee píše Christina Hodson a producenty budou Lorenzo di Bonaventura, Michael Bay a Steven Spielberg. Příběh zatím není znám, víme jen to, že se bude točit okolo oblíbené postavy/autobota Bumblebeeho (v překladu čmelák), který byl jedním z příběhově důležitých autobotů předchozích filmů Transformers.

Kreativní ředitel Hasbro Studios, Stephen Davis, v minulosti prohlásil, že scénáristický tým, který vede Akiva Goldsman, má za úkol naplánovat transfomeří filmy na 10 let dopředu. Hlavní sága by měla dojít až někam k pořadovému číslu osm a mezi tím by měla být uvedena řada spin-offů, kterým by měl cestičku ušlapat právě snímek Bumblebee. Dle starší zprávy by mohl být ústřední Bumblebee jediným autobotem ve filmu, což by bylo neobvyklé.

Zdroj: variety.com