Fantasy Flight Games jsou jedna z největších herních společností, která do našich skříní ročně napumpuje pěkné množství kartiček a krabic. Pod jejich křídly vychází řada LCG, ale i figurkových a jiných her. Co se v jejich troubě poslední dobou upeklo nového?

Tou pro domácí hráče největší peckou bude možná rozšíření na populární Star Wars: Rebelii, nazvané Rise of the Empire. Novinka se inspiruje filmem Rogue One, můžete se tak těšit na Jyn Erso a Cassiana Andora či na hledání plánů Hvězdy smrti. V balení bude osm nových velitelů, 36 figurek, taktické karty a především zbrusu nové balíčky misí, které přesunou příběh do časů, kdy byla Hvězda smrti ještě na papíře. Jestli vyjde Rise of the Empire v češtině, to si ještě musíme počkat – podle vyjádření Michala Ekrta z Blackfire se ještě neprodalo dost kusů na to, aby bylo možné o budoucnosti rozšíření mluvit.

_

Na světlo světa se vrací kdysi sběratelská karetní hra (CCG), v novém vydání ale již LCG Legend of the Five Rings. Vrátíme se do fiktivní říše Rokugan, ve které o moc zápolí sedm klanů. Bojuje se na poli diplomacie i v lítých řežích, nesmíte ale porušit kodex Bušidó! Ve hře budete ovládat dva balíčky, dynastický a konfliktní, zároveň. Vyhrát bude možné hned třemi způsoby, jinak ale Legends of the Five Rings připomíná karetní Hru o trůny a my jsme zvědaví, zda bude také podobně úspěšná.

_

Neodolali jste a pořídili si Arkham Horror: The Card Game? Pak vás jistě potěší zpráva, že se otevřela cesta do ztracené Carcosy! Rozšíření The Path to Carcosa nabízí dva nové scénáře, šest vyšetřovatelů a řadu nových karet. Král ve žluté přichází na prkna divadel a je možné, že v téhle hře budou falešná krev a umělohmotné masky nahrazeny něčím mnohem realističtějším! Na lokalizaci ale budeme čekat nejspíš marně, český trh s LCG je dle Blackfire zatím nasycen (což se týká i výše zmíněné Legend of the Five Rings).

_

Láká-li vás vampýří téma, můžete se těšit na Blood Bound, blafovací party hru pro šest až dvanáct hráčů. Vaším cílem je zajmout vůdce nepřátelského klanu. Hráči ale netuší, kdo patří ke které frakci, čeká nás tedy jistě řada veselých útoků na kamarády, jak jsme zvyklí třeba z Bang!. Války upírů jsou očekávány ve třetím kvartálu letošního roku, v češtině se zatím neplánují.

_

A na závěr pár menších novinek. Jako na běžícím pásu vznikají rozšíření pro Hru o trůny (Red Wedding – stejně jako zbytek rozšíření této LCG, i toto vyjde v češtině), Pána prstenů (The Mountain of Fire) a také všechny možné Star Wars hry z produkce této společnosti, například Imperial Assault či Star Wars: Destiny. A pokud jste se po našem preview těšili na Runewars: Miniatures Game, už ji jde konečně sehnat, a to i u nás.