Každoroční veletrh Svět knihy je místem, kde se pravidelně setkávají nakladatelé, knihkupci i čtenářská veřejnost. Tento poměrně dlouhý veletrh trvá čtyři dny a během této doby probíhají v jeho různých částech doprovodné programy, přednášky a prezentace. Jedním z tematických programů je fantasy a sci-fi linie v pravém křídle, která běží po celou dobu veletrhu. Úplně závěrečným programem byl diskusní panel, kam jsme byli pozváni, abychom se s ostatními fantasy a sci-fi weby zamysleli nad tím, kam kráčíme a co je u nás nového.

Sikarovy kresby. Něco jako vogonská poezie ve výtvarném umění.

Úkol zaujmout nebyl nikterak lehký. Před námi vystupující Triumvirát se svým dvorním kreslířem Karlem Sikarem Doležalem nasadil vysokou laťku, stejně jako všichni ostatní účinkující toho dne. Přestože se však jednalo o poslední program a s úderem čtvrté hodiny odpolední nekončil jen on, ale i celý veletrh, sešlo se nakonec pestré obecenstvo, aby si poslechlo naše plány do budoucna.

Zástupci českých fantastických webů na poslední přednášce veletrhu.

Atmosféra veletrhu Svět knihy je tradičně velmi dobrá. Přestože mají spisovatelé i nakladatelé plné ruce práce, najdou si čas i na účast právě v doprovodných programech a autogramiádách. Mnozí autoři se pak nacházejí přímo na stáncích nakladatelů, kde od nich můžete získat podpis do zakoupené knížky.

Na veletrhu bylo možné získat řadu autogramů…

…včetně řady autorů z edice Kladivo na čaroděje.

Františce Vrbenské a Anně Šochové patřila první nedělní přednáška.

Jiří W. Procházka uvádí přednášku klubu Terryho Pratchetta.

Hanina Veselá hovoří na přednášce o hrdinech dark fantasy.

Program fantasy a sci-fi linie nalezne ZDE.

Na stránky celého veletrhu se můžete podívat ZDE.