V uplynulých týdnech se odehrálo několik velmi zajímavých deskoherních akcí, na některé z nich jsme vás zvali v našem předchozím článku, z dalších jsme vám přinesli reportáže (ALBI GAME DAY, turnaj v Summoner Wars) . Kam se ale vypravit teď? Je léto slabším obdobím z hlediska deskovkových akcí?

Tak to ani náhodou! Vybrali jsme několik akcí, které by vás mohly zaujmout a jejichž návštěvu doporučujeme. Pojďme na ně.

Hned na úvod tu máme pozvánku tzv. „za pět dvanáct“. Již ve středu 10. května se v Kladně odehraje Den deskových her v knihovně, hravé odpoledne, které společně pořádají zbrusu nový kladenský herní klub Herní prostor (součást obchodu s deskovými i jinými hrami) a Středočeská vědecká knihovna v Kladně, kde se akce bude konat. Od 12 do 17 hodin se tedy deskovekchtiví hráči mohou vydat do Kladna a vyzkoušet hry postřehové, strategické i party kousky. Hry vám organizátoři vysvětlí a ty, které na akci poskytne knihovna, si budete moci zapůjčit domů. Takže ve středu v kladenské knihovně.

Další akce, nad kterou je neradno váhat, se bude konat v Pardubicích a nepůjde o nic menšího než o sraz příznivců serveru Zatrolené hry (a deskových her obecně) s názvem Zatrocon (FB událost). Celý víkend od pátku 12.5. až do neděle 14.5. se můžete v hotelu Kristl ponořit do svých oblíbených deskovek, nebo naopak vyzkoušet nové. Spoluhráče si můžete předem domluvit na webové stránce a zahrát si tak i hry, které normálně na stůl dostanete jen obtížně, zvlášť pokud máte nějaké obzvlášť vypečené a náročné kousky 🙂

Z Pardubic přejedeme prstem po mapě do Zlínského kraje a ocitneme se ve Valašském Meziříčí. V sobotu 20. května se můžeme těšit na akci 6. Valašské deskohraní, za kterou tradičně stojí Klub deskových her Valmez. Účastníky čeká celé odpoledne i večer (a pro hardcore hráče i noc) ve Středisku volného času Domeček Valašské Meziříčí. Symbolické vstupné 30Kč, ochotní vysvětlovači a možnost přinést si i vlastní hry zní jako lákavá kombinace pro třetí květnovou sobotu na Valašsku.

A aby toho v květnu nebylo málo, během posledního víkendu v měsíci, 26.–28.5. se v kulturním domě Kádéčko v Hodkovicích nad Mohelkou odehraje první ročník festivalu deskových a karetních her HOPEcon. Akci pořádá HOPE Studio, které tuzemským hráčům přineslo karetku HOPE (rozhovor s autorem hry Michalem Suchánkem) a kromě volného hraní se program hemží samými lákadly: pro soutěživé nabízí turnaje (např. ve hrách Krycí jména, Na prodej, Port Royal, Kingdomino, Patchwork, Mombasa, Goblíci jedlíci, plus MČR v HOPE), dále testování herních prototypů (např. Legendy země Euthie, Maledicere, Wield the Flag, Dwarves), přednášky, workshopy, 3D tisk. Prostě víkend nabitý deskovkami! Vstupné na akci je od 70Kč (jednodenní předem) do 160Kč (třídenní na místě).

Kvůli našemu řazení dle data jsme si tentokrát nechali Brno až na závěr. Akce, která se tam bude konat během prvního červnového víkendu, si ale minimálně nezadá s výše zmíněnými událostmi. Jarní Brnohraní, akce pořádaná deskovkářským obchodem Planeta her, bude asi jedna z největších deskoherních akcí mimo Prahu. Jarní verze pravidelných Brnohraní hráčům nabídne spoustu her od předních českých vydavatelství (MINDOK, Albi, REXhry), kapacitu pro 300 hráčů a armádu vyškolených vysvětlovačů, kteří vás s radostí zasvětí do tajů jednotlivých her, či pomohou při výběru kousku k vyzkoušení. Tentokrát budou chybět turnaje, organizátoři chtějí Jarní Brnohraní pojmout spíše poklidněji a více se věnovat představování her než lítým turnajovým bojům. První červnový víkend (3.–4.6.) je tedy program v Brně jasný, dorazte do kohoutovického střediska volného času Legato. Organizátoři slibují, že se návštěvníci mohou těšit i na prototypy deskových her českých tvůrců, venkovní hry a k tomu budou REXhry křtít očekávané aztécké rozšíření pro Settlers: Zrod impéria.

Doufáme, že jsme vás dostatečně nalákali a že se na některé z akcí uvidíme. Dejte nám do komentářů na FB vědět, kam se chystáte a na jakou hru se nejvíc těšíte!